Řekni prostě ano: Někdy až zhroucení životních snů a plánů odhalí, co je v životě skutečně důležité

Nová nizozemská romantická komedie, v jejímž centru stojí producentka Lotte, která pracuje v televizní stanici a je zamilovaná do moderátora Alexe. Lotte vidí v Alexovi svého prince na bílém koni. Zatímco ona  vždycky snila o velké svatbě,  jeho manželství příliš neláká. Když ji konečně požádá o ruku, je Lotte nejšťastnější ženou na světě. Brzy se však všechny její sny a plány zhroutí jako domeček z karet.

Místo svatby rozchod

Hlavním tématem filmu je sice láska, ale velkou roli hraje i téma ochoty změnit se a najít životní rovnováhu. Lotte je třicetiletá romantička a snílek. Manželství pro ni představuje skutečnou pohádkou. Když ji Alex konečně požádá o ruku, je nadšená a do příprav na velkou událost zapojí své příbuzné a přátele. Jednou z nich je i její sestra Estelle, krásná influencerka, která na sociálních sítích zveřejňuje celý svůj život. Přípravy na svatbu pokračují, ale Alex se z ničeho nic rozhodne, že Lottu opustí. Rozchod oznámí dokonce živě v televizi. Není divu, že video se okamžitě rozšíří po internetu a stane se virálním hitem. Všechny Lottiny sny a jistoty se tak zhroutí.

Změna je život

Přátelé jí radí, aby začala od nuly. Ona zpočátku nesouhlasí a vše se zdá být špatně, dokud do jejího života náhle nevstoupí okouzlující kolega Chris. Právě s jeho příchodem se do filmu dostává i téma změny. Hned od začátku totiž Chris na Lotte „tlačí“, aby vystoupila ze své kukly, kterou si sama vytvořila. Chce, aby milovala sebe samu, své schopnosti a až teprve potom všechny a všechno ostatní. Chris tak Lottě postupně pomůže změnit pohled na život a odhalit svou skrytou krásu. Kromě toho ji podněcuje také k tvorbě vlastních videí, která se stanou díky její ironii velmi oblíbená. Změna a sebevědomí, které Lotte znovu získá, všechny překvapí.

Kdo bude skutečným princem na bílém koni?

To vše navíc způsobí, že Alex se o ni znovu začne zajímat. Lotte už mu ale nedůvěřuje a snaží se držet si od něj odstup. Estella se mezitím chystá provdat za Lottina nadřízeného a požádá jí o pomoc s naplánováním pohádkové svatby. Mezitím se profesní i přátelský vztah mezi Chrisem a Lotte upevňuje a oba spolu tráví hodně času. Podporuje ji i při natáčení televizního pořadu o žádostech o ruku. Alex však Lotte překvapí a přede všemi ji během pořadu požádá o ruku. Lotte se sice rozhodne jeho žádost přijmout, ale v jejím srdci se nakonec něco změní. Uvědomí si totiž, že ve skutečnosti miluje Chrise. Jak jejich příběh dopadne, můžete zhlédnut na Netflixu.

Zdroj: bestmovie.it, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu