Recenze: To kapitola 2… Nečekejte příliš a nebudete zklamaní

Konečně jsme se dočkali a do kin dorazil opět obávaný a děsivě vzhlížející klaun Pennywise. Předloňská jednička zcela nadchla, a proto byli fanoušci jako na trní, kdy se konečně dočkají pokračování. Film určitě úplně nezklamal, jen od něj nesmíte očekávat stejnou senzaci, jako tomu bylo v případě prvního dílu.


Dospělí nejsou jako děti

Kouzlem prvního filmu byli jednoznačně dětští hrdinové, kteří se postavili strašnému a zlému klaunovi. Jenže nyní už ty děti vyrostly a do svého rodného města se vracejí po dvaceti sedmi letech, aby se klaunovi opět postavili, protože zlo se zase začíná šířit, nikdy nespí a opět si vyhlídne městečko Derry. Členové Klubu smolařů tak musí splnit svou přísahu, sejít se a zlu se postavit. Film začíná velmi dobře a prvních několik minut se navodí bezvadně atmosféra z prvního dílu. Ovšem napjatá a temná atmosféra se ve filmu moc neohřeje a opadne.

Zbytečně moc předvídatelných lekacích scén

Po pár minutách skvělého začátku zaběhne film do nepopulárních klasických hororových kolejí a divák si tak užije poněkud laciné a předvídatelné lekací scény. Největším zklamáním bylo, že klan Pennywise, který byl ztvárněn naprosto dokonale ve filmu příliš moc prostoru nedostal a místo něj se v mnoha scénách objevují jiní tvorové. Jakési rádoby obludná triková monstra. Děsivý klaun vám tak v průběhu filmu zcela jistě začne chybět. A nutno podotknout, že na horor je film až příliš dlouhý. Má skoro tři hodiny, což je děsivější než ohraná monstra vystupující ve filmu.

Šikovně zakomponovaný humor

Chuť vám spraví dávka humoru. Humor je poměrně velmi vydařeně do filmu zakomponován. Načasování vtipů i jejich provedení se povedlo, což považuji za výrazné plus. Z kina jistě úplně zklamaní odcházet nebudete, jen nesmíte očekávat od filmu příliš. Obecně se pokračování jen velmi málo vydaří stejně tak jako první díl. A malým dětským hrdinům jejich dospělá verze prostě konkurovat nemůže. Autor a režisér Stephen King se v tomto ohledu docela předvedl.

Obecně má film dobré kritiky. Nejlépe na tom je představitel klauna Pennywise. Herec Bill Skarsgard je naprosto úžasný takže klobouk dolů.

Autor: Vlastimil V.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

ProÚspěch.cz - aktuálně čte 34 lidí
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 45 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 34 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 39 lidí
GirlWorld.cz - aktuálně čte 26 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 45 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 17 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 39 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 39 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 17 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 34 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 39 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 12 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 34 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 39 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 39 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 12 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 26 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 45 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 45 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 12 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 17 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 45 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 17 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 26 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 26 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 39 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 12 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 26 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 17 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 39 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 18 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 12 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 34 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 39 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 39 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.