Recenze: Itsy Bitsy… Tohoto pavouka byste potkat nechtěli.

Horory s přerostlými pavoučími hlavními hrdiny jsou velmi časté. Většinou jde ale o nepříliš povedené díla, kde vám pavouk ani tolik nenahání strach, spíše pobaví. Hrdinové nového filmu Itsy Bitsy mají s jedním takovým odporným přerostlým pavoukem problémy. Stojí tento film za to?

Proč ten název?

Jestli vás překvapil název filmu, nejste jediní. Ve skutečnosti je název odvozen od tradiční pavoučí básničky. Ve filmu jde o to, že černošský lovec artefaktů ukořistí násilím tajemnou domorodou nádobu, kterou chce věnovat svému pěstounovi. Ten shromažďování vzácných artefaktů zasvětil celý svůj život. Oba muži se však nepohodnou, nádoba spadne na zem a z ní vyleze velký jedovatý pavouk a zabydlí se na půdě rozlehlého sídla, ve kterém bydlí lovcův pěstoun stárnoucí Walter a také vdova se dvěma malými dětmi.

Anketa: Bojíte se pavouků?
Celkem hlasů: 122

Film o pavoukovi téměř bez pavouka

Jenže problém je v tom, že i když má jít o pavoučí hororovou podívanou, pavouk se v celém filmu objeví jen na pár krátkých okamžiků a z celého filmu ho můžeme vidět asi deset minut. Za to psychický stav hlavní ženské postavy je rozvinut až až. Jelikož má pavouk na výběr jen ze čtyř obětí, z čehož jsou dvě děti, tedy bezbranné a nevinné oběti, je zcela jasné po kom asi půjde jako první. Ve filmu se objevují prvky duchařského hororu v kombinaci s přerostlým pavoukem to na mě ale příliš dobře nepůsobilo a film postrádal tu pravou atmosféru. Příběh je zbytečně moc zdlouhavý a chybí více akce.

S pavoukem si tvůrci vyhráli

Co se ovšem musí filmu nechat je výborné zrealizování samotného pavouka. Na rozdíl od ostatních pavoučích filmů nepůsobí vůbec jako digitální. Ba naopak jde vidět, že si tvůrci s pavoukem vyhráli a vypadá jako namalovaný, jako skutečný. Škoda jen, že ho jde vidět jen tak málo. Tím, že pavoučí efekty vypadají tak dobře, se snímek řadí tedy spíše mezi ty povedenější, co se daného žánru týče. Závěr filmu je určitě nejlepší, a kdyby ve stejném duchu byl natočený celý film, šlo by o ještě zajímavější podívanou.

 

Každopádně buďme rádi, že podobně vzrostlé bestie mezi námi skutečně nežijí. Strach totiž nahání.

Autor: Michaela Richterová

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT