Recenze Devs – scifi televizní seriál, který má šťávu

Na HBO 3 a HBO GO momentálně běží sci-fi seriál s názvem Devs. Tvůrcem, scénáristou i režisérem je Alex Garland. Pokud vás tento žánr přitahuje, určitě se na seriál podívejte, je totiž vážně skvělý. Navíc Alex Garland patří již pár let mezi velmi úspěšné tvůrce tohoto žánru.

Děj

Děj příběhu seriálu Devs se točí okolo softwarové inženýrky Lily. Ta společně se svým přítelem Sergejem pracuje pro špičkovou společnost moderních technologií Amaya, které šéfuje velmi tajemný majitel jménem Forest. Ten jednoho dne převelí Sergeje do toho nejpodivnějšího, nejtajemnějšího a nejprestižnějšího oddělení ve firmě s názvem Devs.

Krátce poté, co je převelen, se ale Sergej ztratí, a později je nalezen mrtvý. Z toho je jeho přítelkyně Lily samozřejmě velmi zdrcená. A pořádný příběh může konečně začít. O tom, co se v oddělení Devs ale děje, nemá nikdo tušení. Lily však chce pátrat po tom, co se s jejím přítelem vlastně stalo, a tak se vydává na zajímavou cestu, během které se snaží zjistit pravdu.

Co ještě netušila

Kromě toho, že jí na první pohled šéf společnosti Forest přijde velmi vstřícný a hodný, dočká se Lily nejednoho velkého zklamání, a to nejen ve Forestovi. I její mrtvý přítel měl totiž nejedno tajemství a ona nakonec zjišťuje, že s jeho smrtí mělo tajemné oddělení Devs něco společného. Otázkou zůstává, co.

Skvělá práce s kamerou a dechberoucí hudba

Na práci Alexe Garlanda je úžasné, že umí manipulovat se všemi proprietami svého díla. V seriálu se tak dočkáme všeho, co bychom od něj mohli očekávat, příběh má styl, tempo a všechno umocňuje skvělá kamera a doslova dechberoucí hudba, která daný žánr seriálu neuvěřitelně dobře doplňuje.

HODNOCENÍ
SFDB: 8.1/10, redaktor: 9/10

Pro všechny fanoušky sci-fi je seriál Devs opravdovou lahůdkou.

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT