Rambo: První krev. Co bylo celému štábu ukradeno a zkomplikovalo tak natáčení této kultovky?

Kdo ví, zda by kultovní film Rambo byl tak dokonale natočený, kdyby jej nerežíroval Ted Kotcheff, který tuto nabídku na spolupráci dostal už v roce 1976, ale přijal ji až po několika letech. Do hlavní role režisér obsadil jedinečného Silvestra Stallone. Ten má dodnes doma schovanou jednu z cenných rekvizit.

Silvestr Stallone si domů odnesl jednu z rekvizit

Akční thriller Rambo patří mezi kultovní filmy. Hlavní roli ztvárnil Silvestr Stallone. Ten si ve filmu zahrál vietnamského veterána, který se vrací po několika letech domů z války. Nesetkává se však s uznáním a bude bojovat o svůj život. Ve snímku má na sobě Rambo kus staré plachty, z níž si vytvořil kabát. Nejedná se však o skutečnou rekvizitu. Štáb ho našel v lese během natáčení. Silvestr si jej tak oblíbil, že ho má dodnes schovanou doma.

Ted Kotcheff odmítl film Rambo natočit

Samotný film by s největší pravděpodobností nikdy nebyl tak dobře natočen, kdyby na něm nepracoval dnes už 89 let starý režisér Ted Kotcheff. Tento snímek patří k jeho nejvýraznějším projektům, proto je až paradoxní, že jej zprvu nechtěl vůbec točit. Nabídku na tento film dostal už v roce 1976, ale několik let ji odmítal, dokud mu Mario Kassar a producent Andrew G. Vajna nenabídli financování jednoho z jeho projektů.

Natáčení se nevyhnuly nepříjemnosti

Během natáčení došlo k jedné dost nepříjemné události. Filmovému štábu byl odcizen automobil, ve kterém v té době bylo 50 střelných zbraní, co nutně potřebovali k natáčení. To všem dost zkomplikovalo život. Ani Samotný Silvest Stallone to v určitých momentech neměl jednoduché. Musel vstoupit do jeskyně, která byla přeplněná potkany. V knižní předloze si však o tom nic nepřečtete, protože tam byla jeskyně plná netopýrů.

Zdroj: Rotten Tomatoes | foto: Orion Pictures Corporation

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT