Rachel, Ross, Monika, Joey, Phoebe a Chandler – kde je jim konec?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SFDB.cz na hlavní stránku Seznam.cz
představitelé seriálu Přátelé (zdroj foto: https://commons.wikimedia.org)

Seriál Přátele je jedním z nejkultovnějších sitcomů – dalo by se říci, že nastavil určitou laťku. Kromě výborně napsaných dialogů a dobrého scénáře seriál proslavily i skvělé herecké výhony herců. Od konce Přátel už ale uběhlo patnáct let. Co je s hlavními herci dnes?


Monika a Chandler

Na začátku nepravděpodobný pár, na konci představitelé šťastného vztahu. Co se děje s pořádkumilovnou Monikou a uštěpačným Chandlerem?

Moniku si zahrála Courtney Cox. Ta bohužel ve filmové scéně příliš neuspěla. Role, která stála za to, byla v sérii Vřískot. Největším úspěchem za poslední dobu byla opět role v sitcomu. Šlo o seriál Město žen, ten ale bohužel v roce 2015 skončil.  V roce 2016 hrála ve filmu Matky a dcery a ve filmu Charity chase. Každopádně šlo o její poslední role.

O moc lépe na tom není ani představitel Chandlera – Matthew Perry. Jeho poslední filmová role byla v roce 2012 ve filmu The Big Fat Quiz of the 90s. Jeho nejvýraznější role po Přátelích byla v komedii Můj soused zabiják z roku 2004. Herecky se angažoval spíše v seriálech, ale neměl na ně moc štěstí – zpravidla seriály, ve kterých hrál, po několika sériích zrušili. Šlo například o Studio 60, Mr. Sunshine, Go On a Správná dvojka.

Rachel a Ross

Ústřední dvojice celého seriálu. Jejich vztah se složitě klikatil napříč sériemi a nakonec se i oni dočkali svého šťastného konce. Potkalo štěstí i jejich kariéru?

Jennfer Aniston, která si zahrála Rachel, je z celé party nejúspěšnější. Na jejím kontě je mnoho komedií, např.

  • Pařba o Vánocích
  • Šéfové na zabití
  • Millerovi na tripu
  • Zkus mě rozesmát

Snad neminul rok, aby nebyla obsazena v novém filmu. V letošním roce se s ní můžeme těšit na film Mean Mums (Zlé mámy) a Murder Mystery (Vražedná záhada).

Představitel Rosse, David Schwimmer, se kromě herectví věnuje režii. Stojí třeba za filmem Maraton lásky. Co do seriálového herectví, tak v roce 2016 měl podstatnou roli v seriálu American Crime Story a objevuje se i v seriálu Will a Grace. V letošním roce by měl mít premiéru film The Laundromat, kde by měl hrát i právě David Schwimmer.

Phoebe a Joey

Nejbláznivější z celé party a také ti, kteří se spolu nedali dohromady. Každopádně důležité články party Přátel.

Lisa Kudrow, která hrála alternativní Phoebe, se může chlubit druhou nejúspěšnější kariérou po Jeniffer Aniston. Zahrála si v seriálu Terapie online a ve filmech Sousedi, Stůl číslo 19 a Dívce ve vlaku. Letos ji můžeme vidět ve filmové novince Šprtky to chtěj taky.

A co miláček diváků, Joey a jeho představitel Matt LeBlanc? Paradoxně, jeho spin-off Joey dopadl neslavně. Druhá série už ani nebyla odvysílána celá. V roce 2011 začal hrát v Epizodách a od roku 2016 hraje v úspěšném seriálu Man with a Plan. Navíc, pokud jste fanoušci top Gearu, tak víme, že právě tento herec je jeho novou tváří.

Která postava z Přátel byla ta vaše oblíbená?

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SFDB.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat