Probudím se včera: Skrytá narážka na slavný útěk Radovana Krejčíře a láska Jiřího Mádla

Česká komedie Probudím se včera pojednává o svobodném profesorovi, který prožívá trable v milostném životě. Proto je až paradoxní, že Jiří Mádl při natáčení tohoto snímku lásku našel. Film však nepoukazuje jen na citové záležitosti, ale můžete v něm objevit také odkaz na nechvalně slavného podnikatele Radovana Krejčíře.

Jiří Mádl se zamiloval

Jednu z hlavních postav v české komedii z roku 2012 si zahrál Jiří Mádl, jenž se už dřív proslavil filmy Láska rohatá nebo Snowborďáci. Přestože hraje profesora, kterému láska nepřeje, sám herec se během natáčení zamiloval do své kolegyně Evy Josefínkové. Tu jste mohli vidět v pohádce Čertova nevěsta. Bohužel ani jim nakonec jejich láska nevyšla, a po necelých třech letech se tito dva nadaní herci rozešli.

Připomeňte si útěk Radovana Krejčíře

Česká komedie Probudím se včera nepoukazuje pouze na citové útrapy, ale můžete v ní najít odkaz na nechvalně proslulého českého podnikatele Radovana Krejčíře, a to hned v několika momentech. Například během hodiny se profesor zeptá žáků, čím chtějí být – a jeden mu odpoví, že milionářem. Na konec filmu je zaimponován záběr, kdy za Krejčířem přijdou muži v černém a chtějí, aby šel s nimi, ale ten jim nakonec oknem uteče.

O hudbě rozhodli diváci

Na filmu se podíleli také samotní diváci. Tvůrci snímku vytvořili ještě před natáčením soutěžní hlasování, aby sami diváci vybrali písničky do této komedie. Díky tomu ve snímku uslyšíte „Severní vítr“ od Jaroslava Uhlíře a „Reklama na ticho“, kterou nazpívala slovenská skupina Team. Ale i jiné hudební skvosty, jako je například „Největší z nálezů a ztrát“ či „Nonstop“. Obě skladby jsou od Michala Davida.

Zdroj: SFDB, TV NOVA | zdroj foto: Bioscop

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT