Připravuje se nový Gladiátor – těšíte se?

Přidat na Seznam.cz

Kdo by neznal slavný oscarový snímek z roku 2000 v hlavní roli s úžasným Russellem Crowem? Původní Gladiátor měl sice premiéru už před devatenácti lety a na jeho pokračování jsme si tak museli hezky dlouho počkat – vypadá to, že se ale brzy dočkáme.


Hlavní hrdina je přece mrtev

Otázka je, o čem pokračování vlastně bude, když hlavní hrdina na konci filmu zemřel. Ještěže filmaři mají dost fantazie – a zbrusu nový scénář slibuje snad také opět zajímavou podívanou. I když nám zajisté statečný a neohrožený gladiátor hnaný pomstou bude chybět – jistě se i tak bude na co dívat. Režie se ujme i tentokrát slavný režisér Ridley Scott a spolupracovat opět bude i se scénáristou Petrem Craigem. Osvědčená dvojice nás tak snad nezklame.

O čem děj tedy bude

Gladiátor je mrtev, tak o čem film bude – to se ptá snad každý zarytý fanoušek tohoto kultovního snímku. Tvůrci lákají na příběh Luciuse – syna Lucilly a synovce dědice římského trůnu Commoda, kterého ztvárnil Joaquin Phoenix. I když je informací o novém Gladiátorovi zatím velmi málo a třeba o hereckém obsazení se zatím neví vůbec nic, uvádí se, že nová postava Lucia bude velmi silně ovlivněna charakterem právě samotného Maxima – gladiátora.

Může se vyrovnat původnímu snímku?

To, zda bude snímek úspěšný, se zatím ani v nejmenším nedá ani odhadnout. Záleží na mnohém, kromě scénáře také na hereckém obsazení a jejich výkonech. Jenže vyrovnat se tak silnému příběhu půjde jen těžko. Původní Gladiátor utržil v kinech přes 400 milionů dolarů, nominován byl na jedenáct Oscarů a pět jich také vyhrál. Mimo jiné Oscara za nejlepší film roku a Russell Crowe získal Oscara za hlavní mužský herecký výkon v hlavní roli – což není vůbec divu. Nový hrdina tak nebude mít vůbec lehký úkol aby Maxima překonal, ale nepředbíhejme. Možná budeme velmi mile překvapeni.

Dočkat bychom se měli snad už velmi brzy, doufejme jen, že se to čekání opravdu vyplatí.

Autor: Karel M.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.