Při natáčení filmu Sunshine šlo o život

Film Sunshine má poměrně složitý děj. Slunce pomalu vyhasíná, a tak je ohrožen život na zemi. Povede se lidem znovu zažehnout tuto obrovskou hvězdu? Bylo zapotřebí používat kosmické skafandry. Ty byly natolik nepohodlné a těžké, že to málem stálo život jednu kaskadérku, která na toto natáčení určitě nevzpomíná ráda.

Motiv filmu je zajímavý

První pokus k tomu, aby Slunce opět začalo žnout, ztroskotal, a tak na Zemi vládne krutá zima. Nikdo se však nevzdává, a tak se lidstvo snaží připravit obrovskou jadernou bombu, kterou dopraví ke slunci, aby opět bylo takové, jak kdysi. Při vesmírné cestě k záchraně lidstva však dochází k řadě komplikací – a loď má hned několik problémů. Zda se posádce kosmické lodi podaří zachránit planetu Zemi, na to se podívejte už dnes večer na Prima Max.

Při natáčení šlo hercům i o život

Natáčení tohoto filmu se neobešlo bez komplikací. Skafandry, které na sebe oblékali herci a kaskadéři, měly jednu nevýhodu. Oblek se dal otevřít pouze zevnitř. Proto, když jedna z kaskadérek pod tíhou zlatého skafandru omdlela, nebylo možné ji z tohoto oblečení vysvobodit a pomoct jí. Štábu a lékařům trvalo velmi dlouho, než se k ní dostali a pomohli jí. Pobyt v obleku byl tak vysilující, že také jeden z herců musel být převezen do nemocnice po tom, co v něm strávil celý den.

Nepřehlédněte: Odkud pochází přezdívka Red či oblečení z věznic – co možná nevíte o seriálu Orange is the New Black.

Film byl kritizován za nerealistické scény

 Film je naprosto nerealistický. Dopravit ke Slunci jadernou nálož je sice dobrý nápad, ale ve skutečném životě naprosto nerealistický. Taková bomba by shořela ještě daleko dříve, než by se vůbec ke Slunci dostala. Možná také díky tomu tento snímek byl kritizován také časopisem New Scientist, kterému se nelíbilo, že byl vědecky naprosto neuspokojivý. Nepomohlo ani to, že herci a štáb strávili několik dnů ve výcvikovém středisku NASA.

Herci se na natáčení připravovali také na kurzech potápění, navštěvovali specialisty na astronomii a své vědomosti získávali také na kurzech fyziky.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu