Při natáčení filmu Špunti na vodě řešili filmaři jeden velký problém

V roce 2017 natočil režisér Jiří Chlumský komedii, která popisuje dobrodružství otců a jejich dětí, kteří odjedou na vodu bez doprovodu svých manželek. Herci na natáčení rádi vzpomínají, i když během něj se všichni potýkali s řadou problémů. Jeden byl však poměrně zásadní. Nakonec ho vyřešili dost zajímavým způsobem.

Ve filmu si zahráli skuteční bratři

V komedii Špunti na vodě si zahráli dva skuteční bratři. Byli to Filip Antonio a Viktor Antonio. Filip nejraději vzpomíná na režiséra. Mladší z dvojice – Viktor – se poprvé objevil v roce 2015 v muzikálu Děti ráje, a od té doby se věnuje herecké kariéře. Filip ale také nezahálí. Zahrál si dokonce ve filmu Unlocked s Michaelem Douglasem a Johnem Malkovichem.

Úvodní píseň se jmenuje Sázava

Úvodní píseň s názvem „Sázava“ k filmu nazpíval Michal Hrůza. Tato píseň vyšla také na zpěvákově albu z roku 2017, které se jmenovalo Sám se sebou. Celkově natáčení trvalo jen 33 dní a točilo se v Českém Štemberku, Kácově, Soběšíně a na mnoha dalších krásných místech naší republiky. Vedle bratrů Antoniových si zde zahráli například Hynek Čermák, Jiří Langmajer, Pavel Liška nebo Anna Polívková.

Kuriózně vyřešili velký problém

Ne všechno však šlo podle plánů a filmový štáb musel čelit nejednomu problému. Ten nejhorší však byl, že v době natáčení bylo v řece Sázavě kriticky málo vody. Režisér tak musel improvizovat. Problém vyřešil tak, že povolal tým kaskadérů, kteří museli naskákat do vody a ručně pod hladinou hýbat s loďkou, aby to vypadalo, že je neustále v pohybu. Přestože natáčení probíhalo v letních měsících, voda byla tak studená, že museli pracovat v neoprenech.

Diváci tento film oceňují. Podle mnohých je to snímek, který má hlavu a patu, dokáže pobavit a nenudí.

Zdroj: iPrima, CSFD | foto: Bioscop

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT