Při natáčení filmu Něžné vlny herci v bazénu mrzli

Režisér Jiří Vejdělek natočil v roce 2013 velmi dobrou komedii Něžné vlny, kde hlavní ženskou postavou byla okouzlující akvabela Ela, do které se zamiloval spolužák Vojta. Přestože je film opravdu plný něhy a lásky, herci to při natáčení tak snadné neměli. Nějaké scény se točily v bazénu, jehož teplota byla nízká.

Co o filmu řekl Hynek Čermák?

Český film Něžné vlny z roku 2013, který režíroval Jiří Vejdělek, je opravdu nabitý romantickými emocemi. Sám Hynek Čermák, jehož si můžete pamatovat například z filmu Muži v naději – a v Něžných vlnách si ve filmu zahrál jednu ze zásadních postav, prohlásil: „Jako na první dobrou mě napadá slovo něha, a to mě napadlo i po přečtení scénáře. Něha je to správné slovo, i když ta figura, kterou hraji já, je brutální blázen, tak i přes to něha.“

Voda v bazénu byla opravdu studená

Někteří herci to však při natáčení neměli jednoduché. Přestože uvidíte ve filmu, že je letní počasí, bazén, v jakém se natáčelo hned několik scén, měl pouhých 13 stupňů – a to už hraničilo s tím, že si někteří přivodí zdravotní problémy. Další scény se točily u moře v Polsku, které je také velmi studené. Celý film je protkaný vodou, protože jedna z hlavních postav je akvabela. Ve filmu můžete také vidět záběry ze soutoku Labe a kanálem Vltavy.

Film je režisérovou vzpomínkou na dětství

Režisér Jiří Vejdělek však na natáčení vzpomíná s láskou. „Něžné vlny jsou vzpomínkou na moje dětství a dospívání. Teda časy, kdy jsem byl ještě nepolíbený a ve věcích lásky obyčejný samouk. Možná proto je film oproti předcházejícím pikantním komediím přece jen jemnější, laskavější a jak název napovídá – něžnější.“ Už dnes večer můžete posoudit, zda se režisérovi opravdu povedlo zachytit mladistvou lásku tak, jak si myslí. Film bude vysílat televizní stanice Nova.

Ve snímku se objeví také Vojta Dyk, který při scénách na motorce používal dubléra, protože sám na takové stroji jezdit neumí.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT