Při natáčení filmu Invaze skončila Nicole Kidman v nemocnici

Film Invaze je už několikátá adaptace románu Jacka Finneyho – Únosci těl, a v této verzi se vám v hlavních rolích představí Nicole Kidman a Daniel Craig. Oba tito vynikající herci si spolu ve stejném roce zahráli také v jiném výjimečném snímku, a tak si na vzájemnou spolupráci nemuseli vůbec dlouho zvykat.

První režisér dostal vyhazov

Všichni, kteří se rádi dívají na sci-fi horory, by si neměli nechat ujít tento velmi podařený film, kde psychiatrička Carol, jež má podezření na únik neznámé a nebezpečné kapaliny, se snaží varovat lidstvo – ale není vyslyšena. Za tímto snímkem stojí rovnou dva režiséři, Oliver Hirschbiegel a James McTeique. Oliver byl totiž chvíli před koncem odvolán a nahrazen právě Jamesem, který po něm několik scén přetočil.

Kidman a Craig spolu točili už podruhé

Také herecké obsazení filmu není vůbec špatné. Hlavní roli si zahrála Nicole Kidman a Daniel Craig. Pro tyto dva herce to bylo už podruhé, kdy se v témže roku setkali v jednom filmu. Oba si totiž zahráli ve snímku Zlatý kompas. Můžete se těšit také na dětskou hvězdu Jacksona Bonda. Ten bohužel dopadl jako řada jiných mladých herců – a v dnešní době, kdy už je dospělý, se již herectvím neživí.

Kidman se zranila a Craig si odskočil na tiskovku

Při natáčení některých scén si herci sáhli až na samé dno. Také Nicole Kidman se potýkala s problémy. U jedné ze scén se jí stala menší nehoda a musela být převezena do nemocnice. Naštěstí nešlo o nic vážného, a tak hned druhý den stála opět před kamerou. Daniel Craig si pro změnu z natáčení v Baltimoru na chvíli odjel dobrovolně, protože musel na tiskovou konferenci, co se konala k jeho Bondovce, Casino Royale.

Nicole Kidman dala přednost natočení filmu Invaze před snímkem Mé druhé já. Její roli si tam nakonec zahrála Jodie Foster.

Zdroj: tvropes, IMDB | foto: Warner Bros. Pictures

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu