Představitelka tanečnice Alex z filmu Flashdance. Jak se herečka Jennifer Beals změnila a co dnes dělá?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si náš web na hlavní stránku seznam.cz

Herečka Jennifer Beals se proslavila rolí sexy a velmi ohebné tanečnice Alex z dnes už legendárního snímku Flashdance z roku 1983. Film byl natočen podle velmi úspěšného muzikálu, který se líbil divákům po celém světě. Ve filmu zazní hned několik velmi známých a dodnes oblíbených písní jako What a feeling nebo Maniac. A na tyto hity se Jennifer uměla opravdu obdivuhodně hýbat. Jak se představitelka krásné Alex Owensové změnila a co dělá dnes?


Její začátky

Jennifer Beals je americká modelka a herečka. Narodila se 19. prosince 1963 ve Spojených státech. Kariéru započala jako modelka, ale toužila se dostat také k filmu. Svou první roli získala ve filmu Moje tělesná stráž z roku 1980. Poté si uvědomila, že kariéra u filmu by se jí líbila a tak se zapsala na kurzy herectví, režie a scenáristiky. V roce 1983 se pak zapsala na konkurz k filmu Flashdance. A právě tento krok se stal v jejím životě zlomovým okamžikem.

Anketa: Ve kterém filmu se vám Jennifer Beals líbila nejvíce?
Celkem hlasů: 208
Do konkurzu se totiž zapsalo více než 4000 kandidátek a Jennifer ohromila tým natolik, že hlavní roli získala a všechny konkurentky hravě strčila do kapsy. Role sexy tanečnice, která si jde za svými sny, jí vynesla celosvětovou obrovskou popularitu i nominaci na Zlatý glóbus. Lépe na sebe upozornit už ani nemohla.

Změna priorit

V roce 1985 si pak zahrála umělou bytost ve snímku Nevěsta. Potvrdila tak, že je skutečně dobrá a profesionální herečka a zájem režisérů o ni stoupal. Každá jiná herečka na jejím místě by byla radostí bez sebe ale Jennifer náhle své priority přehodnotila a rozhodla se zvolnit. Chtěla se totiž věnovat sobě a především pak studiu. Stáhla se do ústraní a dokončila své studium na prestižní universitě Yale. I tohle jí šlo na výbornou a diplom z university si odnesla s vyznamenáním.

Příliš dlouhá pauza

Vzdělání měla, ale znovu zatoužila vrátit se k herectví, které ji také naplňovalo. Jenže brzy pochopila, že její pauza byla až příliš dlouhá a vrátit se před kamery nebude tak snadné jak doufala. Na svůj úspěch tak už nikdy nenavázala a začala dostávat jen malé a bezvýznamné role. I přes tento nezdar ale je až do dnešní doby aktivní herečkou a v její filmografii byste našli hned několik desítek rolí ve filmech i seriálech. Jen škoda, že už si je nikdo z nás moc nevybaví.

V soukromém životě se jí ale daří skvěle. Dnes vypadá snad ještě lépe než v době své největší slávy. Je z ní velmi šik dáma. Je podruhé vdaná, svého druhého muže Kena Dixona si brala už v roce 1998. Mají spolu jedno společné dítě a další dvě děti si přivedl její manžel z bývalého vztahu. Jennifer je tak vlastně trojnásobnou matkou. A podle fotografií vypadá, že i tuto roli si náramně užívá.

Pravdou je, že v 55 letech by každá žena chtěla vypadat jako ona.

Autor: Michaela R.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si náš web na hlavní stránku seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.