Přátelé: Chandler Bing měl původně být pouze vedlejší postavou a homosexuálem

Kdo by neměl rád tuto sympatickou šestici nejlepších přátel? Ross, Monica, Rachel, Joey, Phoebe a Chandler žijí v americkém New Yorku a rádi se setkávají v oblíbené kavárně Centra Perk. Jak už to mezi přáteli bývá, i mezi nimi se zrodí lásky, i když je to jako na kolotoči. Ale tohle jistě všichni znáte. Co ale o tomto seriálu pravděpodobně nevíte?

Socha bílého psa

Pamatujete na sochu velkého bílého psa, kterou si koupil Joey, když se přestěhoval do nového bytu? Původně tato socha patří Jennifer Aniston (Rachel)! Ta ji dostala od své kamarádky jako dárek, když se začala věnovat herectví, aby se jí dařilo. Sama se navrhla, že seriálovému Joeymu sochu propůjčí do epizody, kdy zbohatl. Scénáristům se ale tak zalíbil, že ji (s dovolením Jennifer) v seriálu ponechali.

Monica a Joey?

V původním scénáři bylo v plánu, že velká seriálová láska se zrodí mezi Monicou a Joeym. V průběhu natáčení si ale všichni všimli, že o moc lepší chemie je mezi Monicou a Chandlerem – a že role sukničkáře je Joemu jak ušitá na míru. Proto se nabízelo jedno opravdu jednoduché řešení, co všichni známe. Velká láska mezi Monicou a Chandlerem. Co myslíte, udělali producenti dobře? Za nás určitě ano!

Původní plán

A u původního scénáře ještě zůstaneme. V prvním plánu se chtěli producenti zaměřit pouze na 4 hlavní postavy s tím, že Chandler a Phoebe budou jen vedlejší postavy. Zároveň také plánovali, že postava Chandlera bude gay, což ale přehodnotili, když se potkali s Mathew Perrym. I tak ale v seriálu ponechali mnoho „gay“ vtípků na Chandlerovu adresu. Zajímavé je, že Phoebe, která byla nejdříve navrhována jako vedlejší postava, vyhrála za svou roli Emmy.

Lednice v obou bytech

Věděli jste, že lednice v bytech, kde bydleli Monica a Joey, byly opravdu funkční po celou dobu natáčení? Štáb je totiž využil, aby v nich měl vždy připravenou studenou vodu k pití. V Moničině lednici byly vody pořád, protože se v seriálu nikdy nezabíral její obsah, nicméně u Joeyho byly často vyskládávány, protože scény s lednicí se v jejich bytě objevovaly docela často.

Musel se zásadně přepsat scénář

Helen Baxendale (Emily Waltham) překvapila scénáristy jednou zásadní věcí, kvůli které museli narychlo přepsat scénář. Herečka totiž v průběhu 4. a 5. série nečekaně otěhotněla, což nebylo pro seriál vhodné, protože Ross již jednoho syna, Bena, měl, a další dítě mu scénáristé neplánovali. Museli tak překopat celý scénář, aby mohla Emily ze seriálu co nejdříve odstoupit. V posledním dílech s ní již měla na sobě dlouhé volné věci, aby nebylo narůstající bříško poznat.

Koho máte z těchto přátel nejraději vy?

Zdroje: IMDb, mentalfloss.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu