Pozoruhodnosti o oblíbených filmech: Natáčení Titanicu stálo více, než jeho stavba a barva Hulka vznikla chybou v tiskárně

Ve světě filmu se toho děje podstatně víc než jen to, co vidí divák na obrazovce. Za každým filmem se skrývají různé historky, nechtěné události a kuriozity, o kterých obyčejný člověk nemá tušení. Například, proč je Hulk z Marvelovek zelený? Přečtěte si hned několik pozoruhodných událostí, o jakých jste nevěděli.

Film Titanik byl dražší než postavení skutečné lodi

Asi neexistuje nikdo, kdo by neznal loď Titanik a nevěděl o tragédii, která se před mnoha lety odehrála. Tuto loď stavěli v letech 1910 až 1912. Už tehdy její výstavba stála na tu dobu neuvěřitelných 7,5 milionu dolarů. Kdyby ji tvůrci stavěli v roce 1997, kdy se natáčel film Titanic, vzhledem k inflaci by se její cena pohybovala kolem 190 milionů dolarů. Stále však tato suma nedosahuje na rozpočet filmu. Ten se vyšplhal na rekordních 200 milionů dolarů.

Keanu Reeves byl pouhým náhradníkem ve filmu Matrix

Keanu Reeves byl poměrně slavný už před natočením filmu Matrix, ale až hlavní role Nea v tomto filmu jej dostala na pomyslnou špičku nejslavnějších herců planety. Věděli jste však, že ho tvůrci obsadili až potom, co tuto roli odmítli hned čtyři jiní herci? Před Keanu Reevese dostali přednost Will Smith, Tom Cruise, Nicolas Cage a Leonardo DiCaprio. Postavu Triniti měla původně hrát Jada Pinkett, ale nakonec dostala jen vedlejší roli.

Chyba v tisku ovlivnila Hulkovu barvu

Skoro každý miluje Marvelovky a jednou z ústředních postav je velké zelené monstrum Hulk. Pro jeho typickou barvu a velikost si ho s nikým nespletete. Věděli jste však, že jeho barva je pouhou chybou? Může za to omyl v tiskárně. Majiteli Marvelu, Stanu Leeovi se to však velmi líbilo, a tak rozhodl o tom, že mu tato barva zůstane. Původně měl být Hulk šedý, a to s ohledem na to, aby bylo jasné, že nepatří do žádné etnické skupiny.

Každý film doprovázejí zajímavé příběhy. Například režisér filmu Klub rváčů je nejspíš milovníkem Starbucks. Kelímky této společnosti se objevují v mnoha scénách.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu