Pohádkář: Za Evou Herzigovou jezdil režisér až do Londýna

Romantické drama z pera spisovatelky Báry Nesvadbové převedl na plátna kin režisér Vladimír Michálek. Oproti knižní předloze má ve filmu důležitou linku i herec Matěj Hádek coby kapitán Rott. Ten pátrá nejen po identitě muže, který byl nalezen mrtvý v řece, ale sám si dává svůj život dohromady. A mezitím prožívá svá milostná dramata hlavní hrdina Kamil v podání Jiřího Macháčka.

Někomu se přizpůsobuje natáčení, jiný se musí přizpůsobit natáčení

Ve vedlejší roli právničky a milenky hlavního hrdiny se objeví Aňa Geislerová. Ta snímek natáčela v době, kdy byla po porodu, a ještě v šestinedělí. Proto se tvůrci rozhodli přizpůsobit natáčení maximálně jejím aktuálním potřebám. I milostné scény se natáčely velmi decentně, a dokonce pouze s minimem líčidel, režisér se snažil o jemné postelové scény s přihlédnutím na to, že obě ženské hrdinky a milenky hlavního hrdiny byly už ve skutečnosti matky.

To Jiří Macháček se naopak musel přizpůsobit natáčení, kvůli své roli se musel naučit hrát na ukulele a také nasadil tvrdou dietu. Pro roli Kamila shodil celkem patnáct kilo.

Topmodelka ve filmu

Eva Herzigová je naší veleúspěšnou modelkou, od roku 1992 se ale příležitostně objevuje také ve filmu – a do snímku Pohádkář si ji vyhlédla sama autorka knižní předlohy Bára Nesvadbová. Režisér Vladimír Michálek za ní dokonce musel jezdit pravidelně až do Londýna, kde se domlouvali nejen na podmínkách natáčení, ale probírali společně i scénář. A režisér si spolupráci s ní nemohl vynachválit.

Veřejnost hodně spekulovala o tom, kolik si asi tak jedna z našich nejúspěšnějších topmodelek za svou roli řekla, její honorář sice nikdy nebyl zveřejněn, ale je zcela jasné, že to musela být šestimístná částka, tolik totiž modelka jejího formátu dostává běžně za přehlídky.

Přidaný policista

Matěj Hádek byl prvním hercem, který dostal roli v Pohádkáři, a to i přesto, že se v knižní předloze jeho postava policisty vůbec neobjevuje. Režisér, který ale na projektu pracoval již dlouho, chtěl příběh něčím okořenit, a tak vymyslel právě postavu kapitána Rotta. Ještě štěstí, že sama Bára Nesvadbová s tím neměla problém a tvůrcům filmu dala poměrně volnou ruku.

Scénář k filmu napsal Marek Epstein, společně s Vladimírem Michálkem natočil už druhý film. První jejich společné dílo je snímek Posel z roku 2012. 

Zdroje: TV Nova, csfd, Falcon

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu