Podfukáři: Odhalte, jak se loupí ve stylu Davida Copperfielda!

Co se stane, když se spojí magie a kouzla s napětím a akčními scénami? Vznikne zajímavý filmový počin, který nese název Podfukáři. Jde vlastně o akční film s detektivními prvky, který se odehrává v nevšedním, ale velmi atraktivním prostředí iluzionistů. Kdo z vás někdy v životě netoužil po tom ovládat určitá kouzla a triky, které bychom mohli využívat v náš prospěch?

Loupí a peníze rozdávají divákům

Hlavními postavami jsou čtyři iluzionisté Eisenberg, Fisher, Harrelson i Franco. Nejprve se s nimi ve filmu seznámíme jednotlivě, abychom zjistili, jak schopnými iluzionisty jsou a jaké typy „kouzel“ jsou tak zvaně jejich parketou. Následně všichni čtyři objeví kartu, která je svede dohromady, a vzniknou tak zvaní Čtyři jezdci. Děj se poté přesune o rok dopředu a divák se stává přímým účastníkem jejich společného kouzelnického vystoupení, během nějž vyloupí banku, u které má peníze jeden z diváků v sále. Uloupené miliony pak rozdají nevěřícím divákům v sále.

Podobně postupují i při dalším vystoupení, kdy bohatému muži, který vlastně jejich vystoupení organizoval, mizí před očima miliony z jeho bankovního konta. Ty pak následně přibývají opět na kontech diváků z publika. Není se proto čemu divit, že se povedená čtveřice dostává do hledáčku FBI v čele s Dylanem Rhodesem, který se snaží čtveřici zlodějů dopadnout.

„Pátý jezdec“ v pozadí

Nakonec ale zjistíte, že nic není tak, jak jste si pravděpodobně mysleli. Za vším totiž stojí právě Dylan Rhodes neboli ve skutečnosti iluzionista Dylan Llklk, který čtveřici využil k tomu, aby pomstil smrt svého otce. Ten byl rovněž skvělým kouzelníkem a zemřel při předvádění jednoho ze svých triků. Dylan se dlouhá desetiletí domníval, že odpovědnost za jeho smrt nese světoznámý odhalovač kouzelnických triků Thadeus Bradley, mimochodem skvěle ztvárněný Morganem Freemanem. Film je k divákům ohleduplný v tom, že všechny použité triky, nebo skoro všechny, postupně odhaluje a objasňuje. Nemusíte tak mít strach, že ještě několik hodin po konci filmu si budete lámat hlavu nad tím, jak udělali to či ono.

Konec, který je jen dalším začátkem

Pokud tedy máte slabost pro kouzelnictví stylu Davida Copperfielda v kombinaci s dávkou akčnosti, nebudete rozhodně zklamaní. Triky, které díky počítačovým efektům a skvělému filmovému střihu vyznívají naprosto realisticky, vás prostě zcela omámí. Po třetí loupeži provedené Čtyřmi jezdci se Dylanovi nakonec podaří dostat Thadeuse do vězení. Zároveň s tím také odhalí Čtyřem jezdcům svou totožnost. Zdá se, že vše dopadlo tak, jak mělo. Tedy do té doby, než zhlédnete Podfukáře 2.

Zdroj: netflix.com, rogerebert.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu