Podfukáři 2: Jste připraveni stát se svědky největšího kouzelnického triku, jaký jste kdy v životě viděli?

Právě to divákům před pěti lety sliboval trailer ke snímku Podfukáři 2, který volně navazoval na tři roky starý úspěšný film Podfukáři. Čtyři jezdci a jejich tajný šéf se opět vydávají na novou celosvětovou misi. Rok poté, co přelstili FBI a získali si obdiv veřejnosti svými kouzelnickými představeními, se iluzionisté znovu objevují při svém comebacku v naději, že odhalí neetické praktiky technologického magnáta.

Nová členka Čtyř jezdců

Čtyři jezdci jsou skupinou iluzionistů, kteří, dá se říci trochu ve stylu Robina Hooda, okrádají bohaté a zkorumpované. Ukradené peníze následně rozdávají svým obdivovatelům. Ze čtveřice z prvních Podfukářů sice chybí Isla Fisherová v roli Henley, ale Jesse Eisenberg, Woody Harrelson a Dave Franco se vracejí zpátky. Trojici doplňuje nováček Lizzy Caplanová. Herečka Isla Fisherová totiž byla v době natáčení těhotná, a nemohla se ho proto zúčastnit.

Harry Potter a jeho „kouzla“

Jednu z hlavních rolí si ve snímku zahrál Daniel Radcliffe, kterého diváci znají především jako Harryho Pottera. Zde hraje technologicky zdatného magnáta Waltera Mabryho. Walter je osobou zodpovědnou za znovu sestavení Čtyř jezdců, přesněji řečeno je vydírá, aby mu pomohli ukrást předmět, o němž tvrdí, že je klíčem ke každému počítačovému systému na planetě. Přestože je Radcliffův Walter jediný, kdo má „kouzelnické vzdělání z Bradavic“, paradoxně je to v tomto snímku právě on, kdo má nejhorší kouzelnické schopnosti.

Zajímavá reklama na propagaci filmu

V rámci propagace filmu Podfukáři 2 byla spuštěna speciální kampaň, v rámci které byly ukryty rozmanité hádanky a indicie v propagačních materiálech k filmu. Fanoušci mohli následně sledovat plakáty, trailery a příspěvky na sociálních sítích a odhalovat nápovědy. Po vyřešení nápovědy bylo například možné odemknout si na internetu rozmanitý exkluzivní obsah k filmu.

Další spolupráce Morgana Freemana a Michaela Caina

Podfukáři 2 byli šestým filmem, ve kterém se Morgan Freeman a Michael Caine společně objevili ve stejném filmu. Mezi jejich předchozí společné filmy patřila kromě Podfukářů především batmanovská trilogie Christophera Nolana.

Zdroj: imdb.com, heavy.com, screenrant.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu