Po natočení filmu Šakal si Bruce Willis a Richard Gere slíbili, že už společně žádný film nenatočí

Filmové drama Šakal bylo natočeno podle knižní předlohy. Hlavní roli nájemného vraha si zde zahrál Bruce Willis, ale byl až několikátou volbou režiséra Michaela Cartona-Jonese. Po jeho boku si zahrál Richard Gere, který byl kladnou postavou tohoto snímku. Je to poslední film, kde tyto dva velikány uvidíte pospolu.

Šakal naplánoval atentát i v Československu

Šakal byl nájemný vrah, jenž se jmenoval Ilich Ramirez Sánchez a je spojován s celou řadou bombových útoků po celém světě. Dokonce měl spolupracovat s Československou státní bezpečností a je mu dáván za vinu také atentát na Českou sekci Svobodné Evropy z 21. února 1981. Filmu se stala předlohou kniha Fredericka Forsytha, který ji psal podle skutečných událostí. Filmová verze ho však zklamala natolik, že požádal o odstranění svého jména ze závěrečných titulků.

Bruce Willis byl až pátou volbou

Hlavní zápornou postavu si zahrál Bruce Willis. Nejprve však tato role byla neúspěšně nabídnuta Seanu Connerymu, Liamu Neesonovi, Matthew McConaugheyovi a Richardu Geerovi. Poslední zmiňovaný tuto roli odmítl proto, že chtěl hrát kladnou postavu, kterou nakonec také získal. Ve snímku Šakal si zahrál i Sidney Poitier. Pro něho to byla jeho poslední filmová role v kariéře. Letos oslavil krásných 93 let.

Dohoda dvou velikánů platí dodnes

Šakal se natáčel nejen na krásných a rozlehlých plantážích v Cherokee v Severní Karolíně, Washingtonu a Chicagu, ale filmový štáb se podíval též do Velké Británie, Helsinek či Moskvy. Přestože ve filmu uvidíte překrásné scenérie, ne všechno bylo tak růžové. Důkazem je slib, který si navzájem dali herci Bruce Willis a Richard Gere. Domluvili se, že už nikdy nebudou spolupracovat na žádném filmu. Proč, to asi zůstane navždy utajeno.

Richard Gere je hlavním kladným hrdinou filmu, ale budete si muset na něj chvíli počkat. Na obrazovce jej uvidíte až ve 23. minutě.

Zdroje: moviesmistakes, IMDB | foto: 1997 Universal Pictures

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT