Pařba ve Vegas: Jak to bylo se Stuovým zubem a kdo měl hrát matku Carlose?

V roce 2009 režisér Todd Phillips natočil úspěšnou komedii s názvem Pařba ve Vegas, na kterou o dva roky později navázalo pokračování Pařba v Bangkoku a o další dva roky později Pařba na třetí. Ve všech třech snímcích byli hlavními hereckými hvězdami Bradley Cooper, Ed Helms a Zach Galifianakis.

Původní trojice herců měla vypadat jinak

Když se Pařba ve Vegas teprve připravovala, byla role Alana nabídnuta Jacku Blackovi, známému například ze snímků Prázdniny, Škola ro(c)ku či Gulliverovy cesty. Herec ale roli odmítl. Postava následně prošla při přípravě scénáře mnohým přepisováním a tvůrci snímku uvažovali o tom svěřit ji o Jakeu Gyllenhaalovi, Jonahu Hillovi či Thomasi Haden Churchovi. Nakonec byl obsazen Zach Galifianakis. Rovněž roli Phila a Stua měli původně ztvárnit jiní herci. Phila měl hrát Paul Rudd a Stua Seth Rogen.

Třetí díl ano, čtvrtý už nikoli

Společnost Warner Bros. si byla úspěchem snímku Pařba ve Vegas natolik jistá, že druhé pokračování osudů přítel začala překvapivě připravovat ještě před tím, než se první film vůbec dostal do kin. Zásluhu na tom měly především velmi úspěšné testovací projekce filmu. Po druhém snímku následoval třetí, nicméně hlavní herci si dali podmínku, že třetí pokračování bude poslední. Jako hlavní motiv herci uvedli, že chtěli své kariéry posunout i jiným směrem, bez ohledu na úspěchy, které jim trojice snímků přinesla.

Chybějící zub Eda Helmse

Jednou ze známých scén je ta, kdy se Stu ve filmu probudí s chybějícím zubem. Překvapivě se nejednalo o žádný filmový trik, Edovi Helmsovi totiž zub skutečně chybí. Nejde přitom o následek žádné nehody či zranění. Horní řezák totiž Helmsovi nikdy nenarostl, a tak používá umělý. Při natáčení scény si ho pouze vyjmul.

Vousy Zacha Galifianakise

Vousy byly a jsou pro Zacha Galifianakise jeho neodmyslitelnou součástí. Proto původně mělo v Pařbě v Bangkoku dojít jednoho rána k šokujícímu zjištění, že si Alan vousy oholil. Herec to ale nakonec odmítl udělat. Scénář byl místo toho přepsán tak, aby si Alan místo vousů oholil hlavu. To paradoxně Zachovi nikterak nevadilo a vlasy si oholil.

Mike Tyson a kokain

Boxer Mike Tyson si v Pařbě ve Vegas zahrál epizodní roli sebe sama. Během natáčení byl silně závislý na kokainu a peníze za film chtěl použít k léčení. Mimochodem boxer ve skutečném životě vlastní tygry.

Carlose hrála trojice dvojčat

V prvním díle se trojice ráno probudí ve společnosti křičícího miminka, kterému Alan říká Carlos. Není neobvyklé, že miminka a děti obecně z nejrůznějších důvodů často hraje více dětí, především dvojčata. Carlose dokonce hrály hned tři sady dvojčat. Role matky byla nabídnuta Lindsay Lohan, ale ta ji odmítla, nelíbil se jí scénář.

Zdroj: screenrant.com, imdb.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu