Palm Springs: trhák, který v sobě míchá romantiku i komedii

Jak se zabavit na svatbě, kde se až k smrti nudíte? Počítat, kolik párů se rozejde nebo které se naopak na svatbě dají dohromady? Kdo se opije jako první a kdo udělá ostudu? Nebo třeba jen najít někoho, kdo s vámi bude souznít a celkově se spolu pobavíte mnohem víc, než když budete u stolu znuděně sedět. A co teprve ve chvíli, kdy uvíznete v časové smyčce? Budete neustále prožívat jeden a ten samý svatební den, nebudete se nudit o nic méně. Mít však k sobě parťáka, který by vám byl oporou je často k nezaplacení.

Film, který je ideální oddechovka

Letní komedie, tak trochu ztřeštěná, trochu zvláštní a v jistých chvílích nereálná. Tak by se dala komedie s jednoduchým názvem Palm Springs nazvat. V Americe jde o obrovský hit, který zaznamenal nejvyšší počet diváků za premiérový víkend. A to už se rozhodně počítá! V hlavní roli Andy Samberg a Cristin Milioti, humorné chvíle, lidskost, láska a nevšední situace.

To jsou věci, které ve filmu jistě uvidíte. Stojí za zhlédnutí, na tom se shodují nejen kritici, ale také diváci, kteří film už viděli. Film neobjevuje nic nového, nemusí ve vás nutně zanechávat pocity, že máte hodiny a hodiny přemýšlet nad životem, ale také se ani nesnaží vás poučovat a říkat vám, co dělat, nedělat a co se sluší a nesluší.

Nepřehlédněte: Havel: film, který se věnuje životu prezidenta Václava Havla.

Časová smyčka přináší jistou míru možností, jak se rozhodnout v daný den. Mohou si dělat, co jen chtějí, stejně bude další den vše nové a možnost zase vše prožít od začátku. Možná by nebylo na škodu prožít každý den znovu? S odstupem času se podívat na to, co se stalo? Oba herci ve filmu hledají způsoby, jak se pobavit, co si v jednotlivém dni, který se stále opakuje, užít nebo se také snaží udržet zdravou mysl a nezbláznit se z toho všeho.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu