Padesát odstínů šedi: Věděli jste, že film velmi zvýšil poptávku po jednom druhu zboží nebo že manželka hlavního hrdiny nechtěla film nikdy vidět?

Snímek Padesát odstínů šedi, který byl inspirován stejnojmenným románem britské spisovatelky E. L. Jamesové, byl uveden do kin už před šesti lety. Stejně jako kniha se v mnoha zemích dočkal velkého úspěchu. V roce 2017 si Jamie Dornan a Dakota Johnsonová své role Anastasie Steeleové a Christiana Greye zopakovali ve filmu Padesát odstínů temnoty a trilogii zakončili o rok později Padesáti odstíny svobody.

Smích v nejméně vhodný okamžik

Snímek je vzhledem ke svému tématu plný intimních scén. Jejich natáčení nebylo ale vždy snadné. Překvapivým důvodem byly především výbuchy smíchu obou herců. Při natáčení sexuálních scén se smáli tak často a rušivě, že na natočení jedné scény bylo potřeba mnoha záběrů. Pokud se na film podíváte opravdu pozorně, v některých scénách jsou opravdu náznaky toho, jak se Dakota mírně chichotá.

Christian Grey, jeho scény, přízvuk a manželka

I když se herec Jamie Dornan nijak nebránil odvážným scénám, měl při natáčení jednu podmínku. Z tohoto důvodu ho ve filmu nikdy nevidíme zepředu od pasu dolů zcela nahého. Manželka herce se prý přesto rozhodla, že film nechce nikdy vidět. Vzhledem k tomu, že Jamie pochází s Velké Británie, měli tvůrci snímku menší problém s jeho typickým přízvukem. Dakota Johnson s ním tak údajně během pauz prováděla různá dramatická čtení s důrazem na výslovnost jeho jednotlivých replik.

Dakota Johnson a dvojnice

Herečka měla po celou dobu natáčení k dispozici dvojnici, která jí mohla zastoupit v jakékoli scéně, kterou nechtěla sama natočit. Při natáčení odvážnějších scén navíc Dakota používala speciální náplasti, které zakrývaly její intimní oblasti. To, co vidíme ve filmu, je až dílem postprodukce.

Poptávka po provazech velmi vzrostla

Po premiéře filmu v Americe velmi vzrostla poptávka po „měkkém provazu“. Sledování filmu je jedna věc, ale diváci si zřejmě chtěli vyzkoušet některé scény na vlastní kůži.

Rekvizity a hračky byly skutečné

Všechny rekvizity a hračky použité ve filmu byly skutečné. Z ohledu na bezpečnost a pohodlí Dakoty Johnson ale byly některé rekvizity mírně upraveny, například králičí kožešinou nebo měkčí kůží, aby jí nezpůsobovaly přílišnou bolest.

E. L. Jamesová byla na place každý den

Spisovatelka si chtěla být jistá, že filmy budou natočeny tak, jak si přestavovala. Měla dojem, že film film je tak trochu „jejím dítětem“. Z tohoto důvodu byla na natáčení přítomna každý den a pečlivě dohlížela na všechny scény.

Zdroj: cosmopolitan.com, imdb.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu