Osudové léto v Praze aneb klasickou červenou knihovnu zachránila krása Prahy

Katrin má hned dva důležité důvody pro návštěvu Prahy. Tato velmi slavná psycholožka vynalezla speciální mobilní aplikaci, díky níž mohou lidé nahrát vzkaz a omluvit se svým blízkým za cokoliv, čím jim ublížili.

Tuto novou aplikaci jede představit světu na konferenci do Prahy, kde shodou okolností žije i její dcera. S tou však nemá tak dobré vztahy, jak by se u psycholožky zdálo. Rozhodla se, že návštěvu využije také pro narovnání rodinných vztahů.

Premiéra proběhla přímo v televizi

Jelikož se jedná o televizní film, snímek nikdy nespatřil plátno kinosálů. Svou premiéru si užil v německé televizi 4. června 2017. Karola Meeder se ujala režie, stejně jako u velmi podobných romantických příběhů, které najdete v jejím portfoliu. Ani obsazení hlavních rolí není nikterak překvapující, jelikož Katja Weitzenbock hrála ve vícero podobných televizních seriálů.

Reklama pro turisty?

Diváci, kteří nemají v oblibě romantické náměty či červenou knihovnu, tento snímek bez servítek zkritizovali. Často byl film označován za zbytečný pro jeho jednoduchý děj, v komentářích k filmu byl snímek dokonce označen za reklamu pro nové turisty Prahy.

Ačkoliv film svým dějem ani hereckým zpracováním nezaujal ani jednoho kritika, kamera dostala mnoho pochval. Ta totiž dokázala krásně zachytit celé město a kouzlo Prahy v pravé podstatě. Každý detail a zákoutí mělo perfektní kamerové záběry, které tak zachránily celkový dojem z filmu.

Ačkoliv ani vás nejspíš nenadchne tato romantická verze televizního filmu, ve kterém od začátku víte, jak se celý děj bude odehrávat i jak skončí, krása Prahy vás jako patriota rozhodně nadchne. Tyto záběry jsou tak jediným zachráncem jinak laciného snímku.

zdroje: csfd.cz, imdb.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu