Ostrov pokladů: Známými herci napěchovaný film, ve kterém byl zastoupen překvapivý počet žen

Tento dobrodružný snímek potěší jistě celou rodinu, protože se bude líbit všem generacím. Klasický dobrodružný příběh o pirátech, ukrytém pokladu bájného kapitán Flinta a cestou za jeho nalezení byl natočen na motivy románu Ostrov pokladů od Roberta Lewise Stevensona. Film měl divácky docela příznivý ohlas, a to i díky slavným hercům, jako jsou Charleton Heston, Christian Bale, Oliver Reed, Christopher Lee a další.

První hraný film

Ostrov pokladů je první živý film od společnosti Disney. Sám Walt Disney tento projekt odstartoval, když mu bylo po válce zakázáno převádět jeho zisky kamkoli jinam než do Spojeného království. Rozhodl se proto, že tyto zisky využije k natočení prvního filmu. Točilo se tedy samozřejmě v Anglii, a ne v Západní Indii.

Jak je to se ženami?

Četli jste románovou předlohu? A všimli jste si, že byla v knize zmíněna jen jedna žena? Román byl totiž prvně zamýšlen jako příběh pouze pro chlapce. A kdo byla ona tajemná žena, které se podařilo probojovat do tohoto čistě mužského příběhu? Přece Jimova matka, která vystupuje pouze chvíli na začátku románu. Nicméně v samotném filmu toto ženské pokolení nebylo zastoupeno, a tak zde neuvidíte vůbec žádnou ženu.

Liška Reynard

Walt Disney uvažoval o uvedení krátké animované sekvence, jak tomu bylo u jeho předchozích filmů Píseň jihu (1946) a So Dear to My Heart (1948). Animovaná sekvence „Liška Reynard“ by byla příběhem, který Jim vyprávěl Long John Silverovi. Nakonec se Disney ale rozhodl tento příběh vynechat, ale konceptuální grafika vyvinutá Disneyovými animátory pro tuto sekvenci se později stala základem pro natáčení Robina Hooda (1973).

Co myslíte, najdou hrdinové bájný poklad?

Zdroje: www.imdb.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu