Oscarové příběhy, které by měl znát každý

Máte rádi velké příběhy, které si kdykoliv můžete připomenout skrze filmové plátno? Oscarové snímky jsou ty, které si budete pamatovat snad navždy. Získali sošky, což je pro mnoho z tvůrců to největší ocenění, lidé chodí na filmy do kina, milují je a debatují o nich. Některé jsou novějšího charakteru, jiné jsou nestárnoucí klasikou. Snad každý má svůj oblíbený příběh a film, na který se může dívat neustále a nikdy ho neomrzí. Jaký je ten váš? Který z oscarových filmů je dobré vidět? Který z nich vás překvapí něčím novým? Možná se inspirujete v našem seznamu!

Milionář z chatrče

Mladý klučina z bombajského slumu se rozhodne jít do soutěže Chcete být milionářem? Jeho život nebyl zrovna nejjednodušší, prožil si toho opravdu hodně. A právě to mu pomohlo vyhrát soutěž a spoustu peněz. Jde o nejlepší film z roku 2008, má svou sošku. Režii má na svědomí Danny Boyle.

Americká krása

Klasika, která je z roku 1999. Snímek ukazuje běžnou americkou rodinu, v níž jeden člen není zrovna nejšťastnější. Rozpadá se tak americký sen, který si rodina myslí, že žije. Jaký dopad to má na rodinu samotnou? A co sousedé? Ti také nebudou ze situace nadšeni. Snímek režíroval Sam Mandes a skvěle se hlavní role zhostil Kevin Spacey.

Rain Man

Autistický Raymond má bratra. Ten o něm však neví dlouhou dobu. Najednou se vše dozví a musí se o bratra postarat. Dojemný film, který má snad všechny atributy, které správný oscarový film má mít natočil Barry Levinson. V hlavních rolích excelovali Tom Cruise a především Dustin Hoffman, který hrál právě autistického Raymonda.

La La Land

Láska je velmi silná a jen tak ji něco nepřekoná. Co však ve chvíli, kdy touha po slávě a úspěchu je silnější než láska? Vztah Mii, která je velmi ambiciózní a chce se stát uznávanou hollywoodskou herečkou a pianisty Sebastiana dostane hodně na frak. Režie se chopil Damien Chazelle.

Titanic

Jedenáct proměněných oscarových nominací, tolik získal Titanic. Pro někoho pohádka, pro někoho nádherný lidský příběh o lásce. Výpravný velkofilm v režii Jamese Camerona má bohatou výpravu, emocionální rozměr, napětí, rozuzlení a následný konec, který dojal nejednoho diváka. Velká loď, spousta životních osudů, žena z lepších poměrů, chudý muž, který lístek vyhraje.

Zdroje: IMDb, CSFD

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu