Opravdu hlavní herečka ve filmu Surfařka neměla ruku?

Dramatický film Surfařka je natočen podle skutečné události. Mladé dívce, co miluje surfařské prkno nade vše, při jedné jízdě ukousne žralok ruku. Ona však svou lásku k tomuto sportu neopouští a vrací se do moře i se svým hendikepem. Jak na tom je však herečka, která tuto roli ztvárnila? Také ji chyběla jedna paže?

Film Surfařka popisuje skutečné události

Americké drama popisuje příběh mladé dívky, která přežila v moři útok žraloka. Přišla však o jednu paži. Jako začínající a velmi talentovaná surfařka si zprvu myslela, že má po kariéře, ale protože byla velmi odhodlaná, dokázala, že možné je opravdu všechno. Hlavní roli zde ztvárnila Anna Sophia Robb. Ta má ovšem obě ruce v pořádku. Filmaři ji potom jednu paži obalili do zeleného rukávu a počítačově ho vymazali.

Snímek Surfařka měl neobyčejný úspěch

Film se točil v roce 2010 na krásných plážích Havaje a na Tahiti. Byl natočen podle skutečných událostí, když řada prvků byla přidaná. Tvůrci tohoto filmu nepředpokládali, že se dočká velké sledovanosti, a tak se měl promítat v maximálně 300 kinech. Nakonec však dosáhl takového úspěchu, že jej promítaly celé 2000 kinosálů. Nikoho tento dojemný příběh po zhlédnutí nenechal chladným.

Samotná Hamilton dohlížela na natáčení

Natáčení se účastnila samotná Bethany Hamilton, skutečná hrdinka tohoto smutného příběhu. Útok žraloka zažila ve svých třinácti letech. Když tuto scénu točili, přála si, aby byla upravena, protože ji filmaři natočili brutálněji, než to ve skutečnosti bylo. Žralok tygří, co ji napadl, však měří až 4,3 m, a to samo osobě už je dost dramatický zážitek. Také pes, který se ve snímku objevil, skutečně patří této mladé hrdince.

Na tento nezapomenutelný příběh se můžete podívat už dnes večer. Vysílat ho bude televizní stanice Prima Max.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT