Opakují se každý rok a stejně na ně stále koukáme. Tohle je pětice nejlepších každoročních vánočních filmů

Za pár dní tu máme Vánoce a už teď se nemůžeme dočkat nejen dárečků, dobrého jídla a pití, setkání s rodinou a přáteli ale především domácí pohody u sledování těch nejoblíbenějších filmů, bez kterých by ty naše Vánoce ani nebyly úplné. Vybrali jsme pro vás pět nejlepších filmů, které se pravidelně každý rok v televizi opakují a my je milujeme pořad stejně.

Pelíšky

Legendární česká komedie plná hereckých hvězd a hlášek, které naprosto zlidověly, nesmí v našem výčtu rozhodně chybět. Film Jana Hřebejka z roku 1999 letos oslaví už dvacet let a my se na něj těšíme pořad stejně po celou tu dobu, každý rok nesmí v televizi prostě chybět. Film se skvělým humorným zpracováním vykresluje naprosto dokonale atmosféru tehdejší doby. K tomu už ani snad není co dodat. I letos se nezapomeňte podívat, jak se měří medvěd a kde udělali soudruzi z NDR chybu.

Tři oříšky pro Popelku

Když se řeknou pohádky, každému se vybaví Vánoce. A co by ty naše české Vánoce byly bez pohádky o kouzelných třech oříšcích a Popelce, která se svého prince a štěstí také dočkala. Pohádka se dočkala několika zpracování, ale my máme asi stejně nejradši tu s Pavlem Trávníčkem a Libuškou Šafránkovou v hlavních rolích.

Láska nebeská

Film, který dýchá vánoční atmosférou už na první pohled, nádherný vánoční Londýn a několik příběhů, které se do sebe přirozeně přelívají a všudy přítomná naděje na lásku. To je sice tak trošku klišé, ale klišé, které milujeme a na Vánoce rozhodně potřebujeme. Kromě romantiky a vánoční atmosféry se navíc u filmu dokonale pobavíme, a legendární taneček premiéra Velké Británie v podání Hugha Granta vykouzlí úsměv na tváři každému nebo snad rovnou záchvat smíchu?

Sám doma

Malý Kevin zůstane vinou omylu sám doma a musí se vypořádat i s dvojicí zlodějíčků, kterým dá nakonec pořádně na frak. Ano, tato americká komedie také nesmí na Vánoce v televizi chybět. I druhé pokračování, kdy Kevin zůstane sám v New Yorku, se rozhodně vyvedla a každý z nás se u ní válí smíchy. Do toho nádherná a typická americká vánoční atmosféra.

Mrazík

Hodně stará ruská klasika o Ivánkovi, který se vydal do světa na zkušenou, ale na začátku se mu moc nedařilo. Dědeček Hříbeček, který mu udělil lekci a krásná a neskonale hodná Nastěnka, která ho napravila, jsou další oblíbené postavy. Krásný příběh, který v našich srdcích také zůstane navždy. I z tohoto filmu hlášky naprosto zlidověly a každý rok se těšíme, až si je budeme moci zase poslechnout a zavzpomínat tak na své dětství.

Užijte si krásné Vánoce s těmi nejlepšími vánočními příběhy a svou rodinou.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu