Ohlédnutí za Teorií velkého třesku – sbohem, Sheldone, Penny a Leonarde

Úspěšný seriál Teorie velkého třesku nás na televizních obrazovkách provází už hodně dlouhou dobu – celých dvanáct let. Celou sérii uzavře hodinový díl. Ohlédněme se za komediálním seriálem, který z geeku udělal trend a módní hit.

Na počátku velkého třesku

Psalo se září roku 2007 a v televizích se objevil nový seriál – Teorie velkého třesku. První série neměla příliš úspěšnou sledovanost (seriál skončil na 68. místě), ale společnost CBS seriál nezrušila – a dobře udělala. Ukázalo se, že veselé příběhy o společensky nepříliš úspěšných vědcích a jejich krásné blonďaté sousedce má neobyčejný potenciál a sledovanost rok od roku rostla.

Pátá série, která se vysílala v roce 2011, se již umístila výrazně lépe – byla zařazená do první desítky seriálů organizace Nielsen Media Research. V současné době má již dvanáct sérií.

V čem vězí úspěch

Čím to, že se stal seriál o partě podivínů tak úspěšný? Jednu ze zásluh (nemalou) na tom budou mít právě představitelé té party podivínů, tedy:

  • Johny Galecki jako Leonard Hofstadter
  • Jim Parsons jako Sheldon Cooper
  • Simon Helberg jako Howard Wolowitz
  • Kunal Nayyar jako Rajesh Koothrappali

Nesníme zapomenout ani na Kaley Cuoco, která si zahrála krásnou Penny. V pozdějších ženských hlavních rolích se objevila i Melissa Rauchová jako Bernadette Rostenkowski-Wolowitzová a Mayimi Bialiková jako Amy Farrah Fowlerová.

Za úspěšností Teorie velkého třesku ale určitě stojí i výborné načasování. Server Vox se k tomu vyjádřil takto: ,,Série dala vcelku tradičním sitkomovým příběhům o přátelství a vztazích jemnou masku této kultury, dokázala oslovit jak opravdové podivíny, tak lidi, kteří je znali, ale moc jim nerozuměli“.

Seriálové rozloučení

  1. května došlo k odvysílání posledního dílu Teorie velkého třesku. Finální epizoda dostala na rozloučenou hodinový vysílací čas. Čekalo se na spoustu dějových zlomů – jak to dopadne s Nobelovou cenou, udrží Penny a Leonard tajemství a jak to vůbec celé dopadne?

Místo vyzrazení finále raději vyzradíme, proč vlastně došlo k ukončení série. Hlavním důvodem byl Jim Parsons, který už odmítl v seriálu pokračovat. Své rozhodnutí okomentoval takto:

„Poprvé za dobu, kdy seriál točím, mě napadlo, že bych možná nechtěl uzavřít další smlouvu. Nevím, jestli proto, že jsem Beran, nebo z vnitřních pohnutek, ale jakmile mě to napadlo, byl jsem rád. To je odpověď. Neexistoval žádný jiný podnět, žádná konkrétní situace, kdy bych snad měl všeho najednou dost. Ne, nic takového. Je to jen okamžik, který se dá popsat slovy – Když víš, tak víš. Člověk se zkrátka dostane do určitého věku a jeho život se náhle změní.“

Spolutvůrce seriálu Chuch Lorre se vyjádřil v tom smyslu, že si nedokáže seriál bez hlavní postavy představit a že by nechtěl skončit jako jiné seriály, které se podobnou situaci pokusily obejít.

Už jste viděli poslední díl Teorie velkého třesku? Co na něj říkáte? Mrzí vás, že už nebude další série?

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu