O Kateřině Veliké toho bylo natočeno mnoho. Jak se povedl seriál z rukou ruských filmařů?

Léto přichází – a s ním také dvanáctidílný seriál plný lásky, ale též intrik, nenávisti a bojů o moc. Podívejte se na ruské zpracování seriálu inspirovaného skutečnými událostmi o Kateřině Veliké, ruské carevně, jež se chopila vlády.

Připomeňte si život slavné panovnice, o které už bylo natočeno nespočet filmů a seriálů.

Seriál byl inspirován skutečnými událostmi

Kateřina Veliká, dvanáctidílný seriál, který natočili ruští filmaři v roce 2015, slibuje pořádnou podívanou. Děj se odehrává skoro dvacet let poté, co tato mladá pruská princezna přijela do Ruska a provdala se za budoucího panovníka této země. Je točen podle skutečných událostí a poukazuje na život vyšší společnosti, jehož hlavním smyslem žití je boj o moc a intriky. Připomeňte si, jak Kateřina Veliká reformovala tuto obrovskou zemi a navždy se zapsala do její historie.

Představitelka hlavní role se bála hrát Kateřinu Velikou

V tomto seriálu si zahrála hlavní roli Juli Snigir, kterou jste mohli vidět například ve filmu Smrtonosná past: Opět v akci. Tuto roli však ze začátku odmítala. Sama prohlásila, že ji tato postava vyděsila a nedovedla si představit, že by ji měla ztvárnit. Nakonec tuto výzvu přijala a udělala dobře, protože ji tato role sedla naprosto perfektně. Možná to bylo dáno také tím, že ji hrála s respektem a snažila se vcítit do ambicí Kateřiny Veliké.

Čtěte také: Jak chutná pivo Brygadýr, které pili kluci v seriálu okresní přebor?

Seriál zachycuje také jiné historické postavy

V tomto seriálu vystupuje mnoho postav, které reálně patřily do doby, kdy Rusku vládla Kateřina Veliká. Proto se například můžete těšit na státníka a pozdějšího ministra války Alexeje Orlova. Také jeho osud je velmi zajímavý, protože to byl právě on, kdo pomohl této carevně dostat se k moci. V seriálu se podíváte také do historického Petrohradu, kde se natáčelo, a uvidíte záběry z Kateřinského paláce a Smolného kláštera.

První díl tohoto dokumentu můžete sledovat už dnes na Primě. Nenechte si ujít toto historické drama plné krásných dobových kostýmů.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu