Nové díly: Láska je slepá aneb reality show, která se snaží ověřit pravdivost či nepravdivost tohoto rčení

Patříte mezi ty, kteří s oblibou sledují nejrůznější reality show? V tom případě by vás mohl zaujmout pořad Netflixu s názvem Láska je slepá. Zápletkou této reality show je láska a její hledání, které je ale dovedeno poněkud do extrémů. Páry se totiž naslepo zasnoubí a mají měsíc na rozhodnutí, zda se vezmou či nikoli.

Láska jako experiment

Reality show Nicka a Vanessy Lacheyových je divákům prezentována jako jakýsi sociální experiment, který se snaží pochopit, zda je láska skutečně slepá, jak se často říká, nebo nikoli. Tedy zda vzhled a též sociální kontext, jako je práce, rodina či přátelé hrají rovněž důležitou roli. Láska naslepo pochází z americké produkce, která se na reality show zaměřuje již dlouho, tyto show jsou ale určeny pro typického amerického diváka. Při sledování se tedy připravte na poněkud neuvěřitelné zvraty, poněkud jednodušší vtipy i kýčovité momenty.

První setkání až po žádosti o ruku

V první fázi reality show jsou muži na jedné straně a ženy na druhé, bez možnosti kontaktu, s výjimkou toho, že každý muž a každá žena vstoupí do své „kapsle“ neboli malé místnosti, kde spolu mohou komunikovat přes silnou stěnu z neprůhledného skla. Mohou tedy spolu hovořit, aniž by na sebe viděli. Každý z nich má blok, do kterého si může dělat poznámky. Během dvou až tří dnů jsou poté vytvořeny páry, které se zasnoubí. V tomto okamžiku se snoubenci mohou konečně setkat osobně a poprvé se vidět.

Následně se dvojice vydávají na dovolenou do luxusního letoviska v Mexiku. Po několika dnech se opět vrací do Spojených států, kde pokračují v experimentování se společným životem. Začnu spolu žít, představí snoubence či snoubenku rodičům a probíhají přípravy na svatbu. Tato reality show se od podobných pořadů liší v tom, že protagonisté neobdrží žádnou finanční odměnu, vítězstvím je pouze potenciální vztah na celý život.

Nové díly dva roky poté

Tři nové díly se po dvou letech vrací k protagonistům pořadu, kteří se znovu setkávají na oslavě výročí dvou manželských párů z první řady reality show. Jak jsou manželé po dvou letech společného života spokojení a co se odehrálo v životech těch, kteří se ve společném životě rozhodli nepokračovat?

Zdroj: netflix.com, cosmopolitan.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu