Nothing Hill: Byla postava Anny inspirována skutečnou Julií Roberts? A co se stalo s ikonickými modrými dveřmi Willova domu?

Stejně jako předtím Čtyři svatby a jeden pohřeb a později Láska nebeská byl i snímek Notting Hill dalším britským romantickým hitem, který napsal Richard Curtis a kde se v hlavní roli objevil Hugh Grant. Hereckou partnerkou mu tentokrát byla Julia Roberts, která ztvárnila roli hollywoodské filmové hvězdy Anny Scottové. Anna a Grantova postava, majitel obchodu s cestopisnými knihami v Notting Hillu Will Thacker, se do sebe zamilují navzdory všem rozdílům i nepochopení Willových přátel.

Scénář díky bezesné noci

Scénárista Richard Curtis se v jednom rozhovoru svěřil, že jednou v noci nemohl spát, a tak začal přemýšlet o tom, jaké by asi to bylo, kdyby se nečekaně objevil u svých přátel, ke kterým chodil každý týden na večeři, s nejslavnější osobou té doby, například s Madonnou. Od oné noci a tohoto nápadu se poté vše odvíjelo. Výchozím bodem pro scénář byla myšlenka obyčejného, normálního člověka, který chodí se slavnou osobou, a jak to ovlivňuje jejich životy.

Anna není Julia

Mnoho lidí si film mylně interpretuje tak, že postava filmové hvězdy Anny v sobě skrývá mnoho společných rysů se skutečnou Julií Roberts. To ale není pravda. Podle Curtise byla Anna Scottová inspirována postavami jiných dvou slavných hereček, Grace Kelly a Audrey Hepburn.

Julii Roberts role Anny nejprve příliš nezaujala

Richard Curtis, Hugh Grant i režisér Roger Michell se shodli na tom, že ideální volbou pro roli Anny by byla právě Julia Roberts. Ta ale přiznala, že když roli poprvé četla, neměla žádná velká očekávání. Dostala totiž jen stručnou synopsi, nikoli scénář jako takový. Když pak dostala celý scénář, svůj názor změnila.

Potíže kvůli Leonardu DiCaprio

Režisér Roger Michell chtěl natočit scénu premiéry Annina filmu na londýnském Leicester Square. Nedostal ale povolení. Důvodem byl fakt, že o měsíc dříve se tam konala premiéra jednoho filmu za účasti Leonarda DiCapria a tisíce fanoušků způsobily policii obrovské problémy. Úřady tak nechtěly riskovat něco podobného jen kvůli „falešné“ premiéře s Julií Roberts. Nakonec se ale scéna na slavném náměstí natočila.

Grantovy modré dveře byly Curtisovy modré dveře

Willův dům s modrými dveřmi patřil v době natáčení Richardu Curtisovi. Jakmile se dům díky filmu stal známým, Curtis ho rychle s velkým ziskem prodal. Novým majitelům domu ale brzy začalo vadit velké množství fanoušků, kteří k jejich domu neustále chodili, a tak natřeli dveře na černo. Poté, co byl dům znovu prodán, byly dveře opět natřeny na modro.

Zdroj: vanityfair.com, web.archive.org, private-guides.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu