Nezvratný osud 3: kde se natáčelo a co všechno na herce čekalo?

Studentčina předzvěst smrtící jízdy na horské dráze jí a pár dalším šťastlivcům zachrání život. Ale zachrání je i před samotnou smrtí, která hledá ty, jenž unikli svému osudu? V hlavních rolích se objevili Mary Elizabeth Winstead, Ryan Merriman, Kris Lemche, režie se ujal James Wang. Co o tomto filmu nevíte?

Natáčení v železářství

Scény natočené v obchodě s domácími potřebami byly většinou natočeny ve skutečném obchodě. Film se směl natáčet až poté, co byl obchod zavřený, a filmaři jej museli zanechat v takovém stavu, jako jej převzali. Zatímco se natáčely různé části scény, ostatní členové posádky často dávali předměty zpět na police. Kromě toho museli obracet zboží, aby skryli názvy značek, protože obchod nechtěl, aby jejich jméno nebo produkty byly spojovány s „filmem smrti pro mladé“.

Spojitost s předchozími filmy Nezvratný osud

Vchod horské dráhy má vedle sebe obrázek ďábla a ceduli s nápisem „Po turniketech není cesty zpět. Uvidíme se brzy.“ „Uvidíme se brzy“ je slogan, který říká pan Bludworth ve filmech Nezvratný osud (2000) a Nezvratný osud 2 (2003).

Známý hlas?

Jistě si pamatujete Tonyho Todda, který hrál v předchozích dvou dílech Nezvratného osudu velkého zaměstnance pohřebního ústavu. V tomto díle můžete slyšet jeho hlas hned několikrát. A to jako hlas ďábla, který je součástí vstupu do zábavního parku, a také jako hlasatele, který v metru hlásí konečnou stanici.

Herci se již setkali v předchozích filmech

Kris Lemche, Jesse Moss a Chelan Simmons spolupracovali s herečkou Katharine Isabelle. Kris Lemche a Jesse Moss, kteří hrají Iana a Jasona, s ní dříve spolupracovali na filmu Ginger Snaps (2000), zatímco Chelan Simmons, která hraje Ashley, s ní předtím pracovala na televizním remaku Carrie (2002).

Horská dráha

Horská dráha se ve skutečnosti nachází v zábavném parku Playland Kanadě, a to konkrétně ve městě Vencouver. Jmenuje se „Corkscrew“, což v překladu znamená vývrtka. A pěkně „vyvrtaní“ byli určitě i herci. Než se celá scéna na této dráze natočila, museli jízdu absolvovat 26krát!

Zdroje: finaldestination.fandom.com, CSFD | foto: New Line Cinema

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu