Nezadržitelně blízko a plná překvapení. StarDance je tu!

Jubilejní desátá řada populární taneční soutěže StarDance se nezadržitelně blíží. Začne ve 20.00 hodin 12. října na ČT 1. Tvůrci pořadu připravili pro desátou řadu deset novinek.

Jaká budou první kola?

V prvním kole budou v sestřihu připomenuty minulé ročníky soutěže. Slavnostního „openingu“ se zúčastní všichni předchozí vítězové z řad tanečníků. Druhý večer soutěže bude věnován Karlu Gottovi, coby největší hvězdě a legendě české pop-music. Připomenutím těch nejlepších hitů StarDance přispěje soutěž k oslavě Gottových 80. narozenin. Pro hvězdu to bude alespoň malý dárek. Třetí kolo, nazvané Dance with Company, otevře velké stepařské číslo pod vedením mistra Tomáše Slavíčka. Všechny taneční páry budou muset do svých choreografií začlenit „taneční company“, a své vystoupení tak proměnit ve svébytnou a samostatnou show.

Balet, muzikály i pohádky!

Čtvrtý večer bude skutečně pohádkový. Nejprve se diváci mohou potěšit světovým baletním číslem, pak přijdou na řadu slavné filmové, muzikálové nebo pohádkové melodie a hity. Pátá sobota bude cele věnována letošním hvězdám – jejich vystoupením, choreografiím a nápadům. Opravdoví mistři v oboru předvedou ukázku několika standardních tanců na profesionální soutěžní úrovni.

Circus La Putyka a samozřejmě i benefice

Šesté soutěžní kolo bude vzpomínkové. StarDance připomene výročí 17. listopadu a o velkolepý program se postará Circus La Putyka. Benefiční večer, naplánovaný na sedmý díl, proběhne už po čtvrté a opět se bude tancem pomáhat. V tomto kole nikdo ze soutěžících nevypadává a do poroty zasedne patron Centra Paraple Zdeněk Svěrák. Osmý díl soutěže má název Ukradený náhrdelník. Vystoupení tanečních párů bude prostoupeno příběhem s detektivní zápletkou. Každý pár bude tančit dvakrát, a tak se může do příběhu vracet a navazovat na jeho děj.

Vše rozhodnou diváci

Podoba devátého večera bude plně v rukou porotců. Už během tréninkového týdne každý z porotců navštíví přidělený pár ve zkušebně a bude jej mentorovat. Taneční číslo porota nebude bodovat, opět rozhodnou o třetím postupujícím jen a pouze diváci. A ti se mohou těšit ještě na originální vystoupení Jana Ondera a Marka Zelinky. Velké finále desátý týden soutěže začne skvělým kankánem v podání žen i mužů. Všech deset párů si spolu naposledy zatančí a pro diváky je připraveno předvánoční hudební překvapení.

A kdo se nám tedy v soutěži letos přestaví?

  • Gabriela Koukalová a Martin Prágr
  • Karel Kovář a Veronika Lišková
  • Veronika Khek Kubařová a Dominik Vodička
  • Miroslav Hanuš a Adriana Mašková
  • Matouš Ruml a Natálie Otáhlová
  • Ondřej „Xindl X“ Ládek a Markéta Dostálová
  • Nora Fridrichová a Jan Kohout
  • Tonya Gravesová a Michal Bureš
  • Radka Třeštíková a Tomáš Vořechovský
  • Jakub Vágner a Michaela Nováková

Máme se zkrátka na co těšit!

 

Autor: Vlastimil Vachta

#kvíz 1 / 1 | Kolik tanečních párů bude soutěžit ve StarDance?

Kolik tanečních párů bude soutěžit ve StarDance?

zavřít reklamu