Nezabíjejte Seana Beana. Boromir z Pána prstenů už je unavený z umírání na place

Sean Bean je oblíbený filmový herec, který má ovšem tu smůlu, že snad pokaždé se jeho role nedočká šťastného konce filmu. A tak si řekl dost a začal odmítat nabídky na role, ve kterých má jeho postava zemřít. Navázal tak na kampaň z roku 2014, která nesla název: Nezabíjejte Seana Beana.

Nejzabíjenějším hercem na place už být nechce

Ve Hře o trůny přišel o hlavu jako Ned Stark, v Pánovi prstenů ho jako Boromira dostali skřeti svými šípy, v Černé smrti tělo jeho postavy roztrhali koně na několik kusů a tak bychom mohli pokračovat. Tohoto sympatického šedesátiletého britského herce za jeho kariéru do hrobu poslali filmaři už dohromady ve 23 případech. Už v roce 2014 vzniklo recesistické hnutí, které založili jeho fanoušci s názvem: Don´t kill Sean Bean, tedy nezabíjejte Seana Beana. Herec nyní na to sám navázal a rozhodnul se odmítat role, které čeká tento krutý osud.

Už nechce hrát role s předvídatelným koncem

V rozhovoru pro magazín The Sun herec prozradil, že už musel odmítnout několik rolí, protože by diváci už předem věděli, jak to dopadne. „Musel jsem to ukončit, musím začít přežívat, protože pak je to všechno moc předvídatelné“, řekl herec. Nakonec si ještě trošku zavtipkoval a dodal: „Dělal jsem jednu práci a oni mi řekli, že mě zabijí, tak jsem řekl, že ne, a oni mi navrhli, že co kdyby mě vážně zranili, tak jsem souhlasil s tím, že jasně. Pokud přežiju, tak cokoliv.“

Dříve s tím problém neměl, ale co je moc…

Herec ze začátku neměl problém s tím, že jeho role končí pokaždé na márách. Vždyť je to jen práce. Ale víte jak to je, co je moc je zkrátka moc. S příchodem seriálu Hry o trůny a role ikonického Neda Starka ze Zimohradu se už v herci něco zlomilo. Jeho postava byla v seriálu popravena už v 9. epizodě 1. série. „Když jsem diskutoval o detailech role Neda Starka, bylo mi řečeno, že zemře, ale až v pozdější fázi seriálu. Vzhledem k tomu, že jsem nechtěl být zaseknutý v několik let vysílaném pořadu, jevilo se mi to jako ideální řešení. Teď však lituji, že Starkova smrt přišla tak rychle a já jsem se nemohl na celém seriálu podílet dále,“ řekl herec.

Herci přejeme, ať už konečně přežije a dočká se vysněného šťastného konce. Zaslouží si to.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu