Nevíte, na co v červnu do kina? Vyzkoušejte některou z těchto filmových novinek!

Související

Dny jsou dlouhé, prosluněné a pro mnoho z nás až příliš horké. Zchlaďte se v tmavém kinosále a pořádně si užijte červnové filmové novinky, o které by byla velká škoda přijít. V nabídce je snad všechno – od neo-noir, přes čistý punk až po klasické komedie. Vybere si svůj oblíbený žánr a vyrazte za filmových zážitkem.

Smích prodlužuje život

Je všeobecně známo, že lidé, kteří se hodně a často smějí, žijí déle. Proč si tedy nezajít na dobou komedii a nedopřát si pořádnou porci smíchu.

Neviditelné

Už od 13. června se můžete zasmát u filmu Neviditelné – i když byste zrovna tento snímek možná na komedii zrovna netypovali.  Neočekávejte ale žádný Kameňák, jde spíše o jemnější dílo. Děj vypráví o humanitárním centru ve francouzském městě, kde pracuje čtveřice sociálních pracovnic. Jejich prací je poskytovat pomoc ženám, které se dostaly do nelehké životní situace. Ve chvíli, kdy je centrum zrušeno, se čtyři ženy nevzdají a rozhodnou se pomoci ženám na vlastní pěst. Film je naplněný empatickým humorem, který dává příběhu nový rozměr. Velkým plusem jsou i skvělé herecké výkony.

Rodiče na tahu

Pokud dáváte přednost poněkud přímočařejším komediím, tak ve stejný den (13. června) začíná i promítání komedie Rodiče na tahu. Film vypráví o Frankovi a Nancy, kteří žijí ve spokojeném manželství. Vedou normální život až do chvíle, kdy zjistí, že jsou bez peněz. Je to ale jenom začátek jejich problémů – zoufale se snaží udržet dceru na drahé škole a zároveň nechtějí, aby se o jejich tíživé životní situaci kdokoliv dozvěděl. Rozhodnou se zariskovat a dopustit se podvodu – pronajmou prázdný dům svého souseda. Jak se ale vypořádat s tím, že vaším novým nájemníkem je oficiálně registrovaný sexuální násilník?

Z vážnějšího soudku

Červnový měsíc není filmově skoupý ani na milovníky vážnějších filmů. Za shlédnutí určitě stojí film Poslední večery na Zemi, který měl v českých kinech premiéru 6. června – tedy pokud máte rádi trochu extravagance. Poslední večery na Zemi je neo noirovým filmem čínského filmaře Gan Biha.

Jde vlastně o meditaci na téma:

  • prostoru
  • času
  • ztrátě
  • bolesti

Nedá se tak ani mluvit o ději, jako spíše o útržkových tématech, které nám vypráví nespolehlivá paměť. Snímek vyvolává poněkud ponurou a až hypnotickou atmosféru, takže jistě není kouskem pro každého, ale fanouškům neo noirových snímků každopádně slibujeme silný filmový zážitek.

Nejočekávanější snímek tohoto měsíce

Filmem, na který se v červnu těší nejvíce diváků, je téměř určitě Yesterday – ten má ale premiéru až na konci měsíce (26. června).

Film o světe, kde všichni až na jednoho mladíka zapomněli, že kapela The Beatles vůbec kdy existovala, potěší nejen fanoušky jejich písniček. Radost snímek udělá i všem, kteří si potrpí na romantická příběhy – o lásku totiž půjde především.

Vybrali jste si z nabízených filmů ten váš? Pokud jste již některý z nich viděli, podělte se s námi o váš názor v komentáři.

 

 

Autor: Karel Mareš
ZAVŘÍT