Nevinné lži: která slavná jména jsou pod tímto projektem podepsána?

Občas lžeme všichni, někdo použije pouze malou lež, i ta ale může ublížit a způsobit řadu problémů. Nevinné lži je cyklus jednotlivých filmů, které se zaobírají běžnými lidskými problémy, ale i většími společenskými tématy.

Cyklus má dvě série, přičemž ta první obsahuje osm samostatných filmů a druhá pět. Projekt vznikl pod taktovkou slavným českých tvůrců a v jednotlivých filmech se objevuje řada nejlepších českých herců.

Scénář a režie

Pod scénář jednotlivých filmů jsou podepsaní Alice Nellis, Petr Kolečko, Petra Ušelová, Tereza Dusová, Mirka Zlatníková, Jan Prušinovský nebo Jan Hlaváč společně s Martinem Dolenským. Filmy režírovali Alice Nellis, Jan Prušinovský, Martin Dolenský, Tereza Vrabelová, Petr Zahrádka a také herec a režisér Vojta Kotek. Pro slavného „snowboarďáka“ šlo o filmový celovečerní režijní debut.

Partneři na place

V první sérii se druhá epizoda nazývá Lež má rozbité auto. V ní si zahráli pár Tatiana Vilhelmová a Vojta Dyk. Natáčelo se v roce 2013 – a v té době byli herci partnery i ve skutečnosti. Dokonce se jim ve stejném roce narodil i společný syn.

Ve čtvrté epizodě s názvem Hvězdička se zase na place potkaly dvě sestry. Vůbec poprvé se tu před kamerami sešly Tereza a Sára Voříškovy.

Natáčelo se na mnoha místech České republiky, například v Praze 6 na základní škole Dědina nebo u autokempu Županovice, který leží u řeky Dyje. Slavný cyklus České televize můžete na obrazovkách vídat od 8. prosince.

Zdroje: Česká televize, CSFD

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT