Nestyda: Která herečka musela točit erotickou scénu hned první den?

Režisér Jan Hřebejk natočil zajímavou komedii plnou černého humoru a ironie na námět knihy Michala Viewegha. Jeho oblíbenec, Jiří Macháček, si ve filmu zahrál hlavní roli televizního moderátora Oskara, který se potýká s krizí středního věku a stále častějšími problémy v manželství. Když zůstane bez práce i bez manželky, jeho život začíná nabírat obrátky spolu s různými milenkami.

Hlavní svůdnicí mohla být i jiná zrzka

Jak Hřebejk pozval na zkoušku dvě zrzavé herečky. Tatiana Pauhofová i Vica Kerekes jsou skvělé herečky, ze kterých vyzařuje vášeň. Po dlouhém zkoušení se režisér rozhodl pro Vicu Kerekes. Ta na první natáčecí den přijela z Maďarska a nikoho ze štábu neznala. Přesto se ale musela odhalit a natočit jako první erotickou scénu. Úloha jistě nebyla jednoduchá, s tímto úkolem si však poradila skvěle.

Ve filmu si zahrál i autor knižní předlohy

Sám Michal Viewegh prošel jednou ze scén hned na začátku filmu. Autor knihy, podle které je film Nestyda natočený, se potkává s hlavním hrdinou Oskarem ve dveřích. Jiří Macháček byl do role obsazen režisérem Janem Hřebejkem již počtvrté, což jasně značí o jejich profesní souhře.

S Janem Hřebejkem dlouhodobě spolupracuje i jeho hlavní kameraman Jan Malíř. Ten má na svědomí úplně všechny natočené scény, které pod taktovkou slavného režiséra vyšly na světlo filmového světa.

Emília Vašáryová ve filmu zpívá jen na oko

Ve filmu Nestyda ztvárnila hereckou postavu Nory skvělá Emília Vašáryová, která ve filmu zpívá, avšak její zpěv nahradila Hana Hegerová. Ta si ve filmu zahrála také, avšak nepotřebovala žádnou zvláštní roli, jelikož si zahrála samu sebe. Kromě Hany Hegerové si sám sebe zahrál v jedné scéně také Karel Gott, s nímž se moderátor Oskar potkává při své moderátorské profesi.

Vica Kerekes se s Jiřím Macháčkem seznámili ještě blíž, než bylo nutné

Po premiéře filmu se zákulisím i médii šeptalo, že vztah mezi Jiřím Macháčkem a Vicou Kerekes je nadstandardní i po ukončení natáčení. Toto tvrzení ani jeden z herců nikdy nepotvrdil, a tak se diváci nikdy pravdu nedozvěděli.

Film Nestyda vás zaujme svým ironickým vtipem a zábavnými scénami ze života. Romantiku však nečekejte, spíš velkou dávku černého humoru.

Zdroje: CSFD, Falcon, TV Prima

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu