Nesmrtelná klasika Návrat do budoucnosti se vrací jako muzikál!

Kdo by neznal slavnou americkou komedii, která na dlouhou dobu určila, jak funguje cestování v čase. Stařičký Dolorine, pomatený geniální vědec i odvážný a vynalézavý Marty McFly se vrací. Tentokrát jako muzikál.

Ať píseň zní

Slavná trilogie Návrat do budoucnosti se konečně dočká dlouho slibované muzikálové verze. Na projektu, na který už spousta fanoušků netrpělivě čeká, pracuje režisér John Rando, který spolupracuje se skladatelem Alanem Silvestriem a písničkářem Gellnem Ballardem. Premiéra muzikálu je ohlášena na 20. února 2020.

Poprvé se o plánovaném muzikálu zmínili Robert Zameckis a Bob Gale v roce 2014 a měl mít premiéru v roce 2015. Tentokrát to ale opravdu vypadá, že se něco děje. Bob Gale řekl:

„S Robertem Zemeckiskem se tento projekt pokoušíme rozjet už roky, ale všechny dobré věci nějaký čas trvají. Konečně nastal ten správný čas. Herecké obsazení je úžasné, písně jsou fantastické a režisér John Rando odvádí skvělou práci, když zajišťuje, aby show opravdu zachytila magii toho filmu. Jsme nadšení, že můžeme příběh pojmout úplně novým způsobem. Jsme si jistí, že fanoušci Návratu do budoucnosti budou stejně nadšení jako my. Jak by řekl Marty McFly, vaše děti to budou milovat. Vy a vaši rodiče také.“

Sci-fi trilogie plná humoru

Trilogie Návrat do Budoucnosti vycházela v letech 1985–1990. Za legendární příběh jsou zodpovědní Steven Spielberg a Robert Zemecki.

První film vysvětluje vynález stroje času. Jeho objevitelem je trochu pomatený vědec Emmett Brown. Ten sestrojí proudový kapacitátor, který celé cestování v čase umožňuje. Situace se začíná komplikovat tím, že proudový kapacitátor vyžaduje jako svůj pohon čisté plutonium.

Shodou náhod zůstane Marty McFly, student, který se s doktorem přátelí, uvězněn v minulosti bez možnosti návratu. Místo roku 1985 se musí potýkat s nesnázemi roku 1955. Vyhledá pomoc mladší verze doktora Emmetta Browna a zdá se, že se vše v dobré obrátí – alespoň do té doby, než se Marty McFly zaplete do minulosti. Jak jen zařídit, aby se jeho matka místo do něj zamilovala opět do jeho otce?

Následující filmy nadále pracují s událostmi z prvního dílu a s teorií cestování časem. Marty McFly se podívá i do budoucnosti – konkrétně roku 2015. Bohužel, představy tvůrců o budoucnosti byly trochu přehnané, spousty chytrých vychytávek jsme se ještě nedočkali.

V posledním díle se Marty McFly vydává za doktorem Emmettem Brownem do prostředí divokého západu.

Ikony roku 1985

Herci, kteří se ve filmech objevily se svou rolí rozhodně proslavili. V rolích cestovatelů časem můžete vidět:

  • Michael J. Foxe jako Martyho McFlye, Martyho McFlye  Juniora a Seamuse McFlye
  • Christopher Lloyd jako Dr. Emmeta Browna
  • Thomas F. Wilson jako Biffa Tannena a Griffa Tannena
  • Lea Thompsonovou jako Lorraine Bainesovou

Patříte mezi fanoušky humorného sci-fi seriálu? Myslíte si, že mu muzikál navrátí zašlou slávu?

 

 

 

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu