Největší filmové tragédie – takhle to vypadá, když se film nepovede a víc prodělá, než vydělá

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SFDB.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Je jasné, že každý film nemůže být veleúspěšný a vydělat ohromný balík. Občas se filmy divákům nelíbí a tvůrci jsou tak rádi, že si na sebe alespoň něco vydělaly. Ovšem jsou tu i filmy, které nevydělaly zdaleka nic a naopak se dostaly do pěkného mínusu. Už jste je viděli?


Ostrov hrdlořezů (1995)

Filmy o pirátech bývají úspěšné, dobrodružství na moři diváky táhne a baví, ale není film jako film. A někdy k úspěchu nepomohou ani slavné tváře. V případě Ostrova hrdlořezů se nepovedlo asi nic. Mizerný, až příliš překombinovaný příběh neměl žádnou jiskru a nebylo na něm nic zajímavého. Ztráta ve výši 88 milionů dolarů je toho důkazem.

Božský Evan (2007)

Pamatujete si komedii Božský Bruce, ve které se naprosto bravurně předvedl Jim Carrey? Božský Evan měl být vlastně pokračováním této velice úspěšné komedie. Ovšem Jima Carreyho nahradil Steve Carell a místo dalšího úspěchu přišel hořký pád. Ten skončil na minusové částce 95 milionů dolarů.

Máma mezi Marťany (2011)

I takový velikán jako Disney občas šlápne vedle. Máma mezi Marťany je jeho největší filmový neúspěch. Ztráta 111 milionů dolarů je skutečně hodně. Příběh chlapce, který zachraňuje svou mámu, kterou unesli Marťani na Mars, protože chce odčinit zlé chování, se opravdu nelíbil a dnes po něm ani pes neštěkne.

47 róninů (2013)

Film nás zavede do japonské kultury až k samotným samurajům. Zdánlivě dobrý příběh, který by se mohl divákům líbit ale většinu jen zklamal. Film je až příliš pochmurný a depresivní a moc tomu nepomohl ani Keanu Reeves, který se objevil v hlavní roli. Fantasy film měl sice problémy s produkcí už ve svých začátcích, tvůrci ale pořád věřili, že nastane obrat. Ten se ovšem nekonal a film se zapsal do historie pouze svou největší ztrátou všech dob a to 149 miliony dolarů.

Filmový průmysl toho vyprodukuje tolik, že se není čemu divit, že některé filmy jsou prostě na odpis.

Autor: Michaela R.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SFDB.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat