Nejpříjemnější retro filmy pro náročné časy v karanténě

Zatímco celý svět bojuje s pandemií, každý z nás může přispět k vyřešení situace tím, že bude trávit čas doma a vyhýbat se kontaktu s ostatními lidmi. To sice není nic příjemného, ale jinak to nejde. I doma se však dají strávit příjemné chvíle v těchto těžkých časech. Pusťte si film, který vás nabije pozitivní energií a dodá vám sílu a chuť bojovat.

Deka, popcorn, pohoda, retro a domácí kino

Filmy vždy umožní svému publiku uniknout od problémů, alespoň na nějaký čas. Žádná jiná umělecká forma není lepší v tom, že nás přivede k okouzlující a utěšující realitě, než je ta naše. Proto si doma udělejte pohodlí, připravte si měkkou deku, něco dobrého na zobání a pusťte si filmy, které vám pomohou těžké časy přečkat.

Zasmějte se

Utečte od všech problémů třeba s filmy, které už známe opravdu dlouho, ale pořád nás dokážou bezpečně rozesmát. V časech velkých potíží může být povzbuzující sledovat na obrazovce lidi bez problémů. Takže zavzpomínejte na naše velké herce v komediích Adéla ještě nevečeřela nebo Což takhle dát si špenát.

Zazpívejte si

Dobrou náladu vyvolává také zpěv. Muzikálová romantická komedie Zpívání v dešti z roku 1952 s Gene Kelly v hlavní roli patří dodnes k nejuznávanějším hollywoodským muzikálům. Skvěle vás pobaví a zvedne ze židle také muzikál Malý krámek hrůz z roku 1986. Tahle sci-fi bláznivá komedie plná písniček se vám bude líbit, i když muzikálům normálně moc neholdujete.

S láskou jde všechno lépe

Láska také pomáhá přečkat těžké časy, romantické filmy proto v této době nezatracujte. S romantickou komedií z roku 1989 Když Harry potkal Sally se skvěle pobavíte a zapomenete na své starosti. Film je příjemně natočený, má skvělý příběh a hlavní hrdinové v podání Meg Ryan a Billyho Crystala jsou jednoduše k sežrání.

Zase tak strašná karanténa být nemusí, co myslíte?

Autor: Martin Liška
ZAVŘÍT