Nejlepší filmy za rok 2019, které jsme měli tu čest vidět v našich kinech

Zatímco teď už očekáváme filmové trháky, které nám přinese rok 2020, se ještě poohlédneme za rokem uplynulým. Ten byl na úspěšné snímky velmi vydařený, a kdybychom je chtěli všechny vyzdvihnout, byl by to poměrně těžký úkol. My jsme tak pro vás vybrali alespoň pět, těch podle nás úplně nejoslnivějších filmů, které jsme v roce 2019 mohli v našich kinech vidět.

Tenkrát v Hollywoodu

Hodně očekávaný snímek loňského roku od oblíbeného režiséra Quentina Tarantina nezklamal. Film měl náboj a švih, slušný příběh a naprosto dokonale evokoval danou dobu. Kostýmy, hudba, skvělý konec filmu i drsné scény, které jsou režisérovou specialitou, se vážně povedli. Všechno bylo přesně tak, jak to mělo být, a snímek sklidil úspěch po celém světě.

Rocketman

I tento film je skutečnou lahůdkou. Nejde sice o úplně klasický autobiografický příběh ale dokonale a velmi originálně mapuje život zpívající legendy Eltona Johna. Film byl hodně srovnáván s Bohemian Rhapsody, i když v tomto směru byl Rocketman o něco svižnější – a to se nám líbilo. Film se určitě hodně povedl a dopomohl k tomu i výkon hlavního hrdiny Tarona Egertona, který nejen skvěle hraje, ale také zpívá.

Le Mans 66

Tomuto filmu nechybí vážně vůbec nic, je skvěle natočený, propracovaný, vypráví příběh nejen o vášni k závodění, ale také o silném přátelském poutu a zaujme nejen milovníky rychlých aut a závodění ale naprosto všechny, kteří mají rádi dobře udělané filmy. Nic se mu nedá vytknout a jde o jeden z nejlepších filmů vůbec. Je hodně srovnáván se stejně úspěšnými Rivaly a my nemůžeme než souhlasit.

Zelená kniha

Jde o road movie, která sbírala jedno uznání za druhým a to nejen u filmových fanoušků ale také u kritiků. Získala hned několik ocenění a nominací a všechny si je právem zaslouží. Film se odehrává v 60. letech a těší i rasovou problematiku. Fanoušky Pána prstenů jistě potěšilo, že si ve filmu zahrál i představitel Aragorna, Viggo Mortensen. Zub času se na něm sice už podepsal, ale pořád z něj charisma přímo čiší.

Joker

Tak tento snímek v našem seznamu zcela určitě nemůže chybět. V dalším filmovém zpracování děje z Gotham city tentokrát ovšem dostal hlavní záporák mnohem větší prostor a celý film je tak o něm. Můžeme sledovat celou proměnu jednoho obyčejného chlápka, který se změní v psychicky nemocné monstrum. Jokera si zahrál Joaquin Phoenix a právě jeho výkon je z celého filmu vyzdvihován úplně nejvíc. Samotný film útočí na naši psychiku zběsilým tempem a z kina tak snad nikdo neodešel zklamaný.

Už jste tyto povedené filmy viděli všechny?

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu