Nejlepší filmy pro valentýnský večer. Co si pustit, abyste nasáli tu správnou atmosféru?

14. února se slaví po celém světě svátek všech zamilovaných – Valentýn. I když se u nás najde hodně odpůrců tohoto dost komerčního svátku, je stále více lidí, kteří ho slaví. První máj má jistě své kouzlo ale proč neoslavit svou lásku dvakrát do roka? Pokud se nechystáte s partnerem na romantickou večeři a raději zůstanete doma, chybu také neuděláte. Zapalte si svíčky a pusťte si krásný film, který vám pomůže navodit tu správnou valentýnskou náladu. Zde je pár filmových tipů.

Zápisník jedné lásky

Tak tohle je naprostá romantická klasika. Nejde čistě jen o prvoplánový romantický snímek, ale o dost srdceryvné romantické drama s Ryanem Goslingem a Rachel McAdams v hlavních rolích. Mladí milenci, kteří jsou z dost rozdílných poměrů, se snaží obhájit si svou lásku před světem i naštvanými rodiči a úplně se jim tom nepodaří. O to krásnější i smutnější je jejich setkání po letech. Síla lásky zde naprosto čiší, a takovému romantickému Titanicu film hodně šlape na paty.

Na svatého Valentýna

Hollywoodská slaďárna sice nemá moc velké filmové ambice, ale všudypřítomná zamilovanost, vyznání i žádost o ruku je to co k Valentýnu prostě patří. Film je příběhem hned několika různých lidí a párů a kromě lásky se ve filmu najde místo i pro zradu a zklamání. Prostě zde najdete všechno, co k lásce tak nějak patří, i když někdy v dost nereálné podobě. Ale i to k filmům tohoto typu prostě patří.

Návrat do Cold Mountain

Teď něco pro milovníky historických romantických velkofilmů. Příběh mladé dvojice, která musí překonat nástrahy americké občanské války, než bude moci být konečně spolu, je velmi povedeně natočen a herci v čele s Nicole Kidman a Judem Law dodávají snímku jiskru. Ve vedlejší roli pak září Renée Zellweger, která za roli tulačky Ruby získala i Oscara. Po ruce mějte určitě i kapesníčky, protože konec vás zaručeně dorazí.

Hvězdy nám nepřály

A kapesníčky ještě neodkládejte. Co by to bylo za romantický film, kdyby to nebyl pořádný doják. A v tomto případě to platí dvojnásob. Příběh dvou mladých lidí, kteří oba trpí smrtelnými nemoci a vědí, že už jim není moc pomoci, je nervy drásající. Sledovat, jak mezi nimi vzkvétá láska je v tomto případě opravdu dojemné, ovšem ne tak nepříjemně, že máte pocit, že tvůrcům šlo jen o to diváka rozplakat. Snímek je i dost inteligentní a humorný. V daném žánru jde o tom nejlepší, co si můžete pustit.

Deník Bridget Jonesové

Ať už jste svobodná slečna, která musí trávit Valentýna o samotě, nebo máte přítele se smyslem pro humor, slavná smolařka Bridget Jonesové nesmí v našem seznamu chybět. Utřete si z tváře slzavé údolí a pusťte si tuto romantickou komedii, která patří už také k naprosté klasice. Všem single ženám navíc film posílá jasný vzkaz, nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. A navíc být single a trošku při těle rozhodně ještě neznamená konec světa. Máte celou noc pro sebe? Udělejte si valentýnský maraton a pusťte si všechny tři díly. Všechny jsou totiž stejně dobré, a navíc na konci toho třetího i naši smolařku čeká zasloužené štěstí, které tak dlouho hledala.

Oslavte svého Valentýna naplno ve společnosti krásných a dojemných filmů.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu