Nejlepší filmy, které si můžete pustit, pokud vás Valentýn vůbec nezajímá

Zítra slavíme svátek všech zamilovaných Valentýna. Jsou lidé, kteří ho uznávají a slaví a ti, kteří si myslí, že to není náš český svátek a proto jej ignorují. Patříte do té druhé skupiny, nebo jen momentálně nemáte nikoho, s kým byste mohli oslavovat lásku? Pak si pusťte film nebo dokument, u kterých na zamilované vrkání nebudete mít vůbec chuť.

Zkuste to s dokumenty

I když dokumenty obvykle nebývají váš šálek čaje, dejte jim šanci. Při sledování dobrého dokumentárního filmu úplně zapomenete na to, co se děje všude kolem vás i na nafouknutou reklamní bublinu a přenesete se do úplně jiného světa. Ať už vás baví příroda nebo raději tíhnete ke zvířecí říši, jste-li fanouškem válek a historie nebo máte rádi moderní techniku a vědu, kvalitní dokument si najdete v každé kategorii.

Rozhodně neomrzí oblíbené dokumenty z cyklu Modrá planeta, Zázračná planeta nebo Život savců. Loňský rok byl na dokumenty obzvláště plodný a z těch nejlepších si nenechte ujít třeba dokument o slavném fotbalistovi Diego Maradona, Cena zlata: Odhalení skandálu americké gymnastky nebo lehce tematický dokument o tom, k čemu všemu nás láska může dohnat, Miluji tě, teď zemři.

Místo lásky k sobě pusťte hrůzu

Když nemáte chuť na romantiku a všudypřítomnou lásku, spravte si chuť pořádným hororem. U děsivých lekacích scén určitě nebudete mít na slavení svátku zamilovaných ani pomyšlení. Co to zkusit třeba zrovna s ďáblem? Ten na zamilované řečičky určitě není. Pusťte si klasiku jako Vymítač ďábla nebo V moci ďábla a určitě na zítřejší svátek rychle zapomenete. Z těch novějších filmů zkuste něco ze série V zajetí démonů. Posedlá panenka Annabelle ve filmové podobě také nahání slušný strach.

Extrémní krváky jen pro otrlé

Horory, kde teče krev proudem, jsou většinou jen pro silnější povahy. Myslíte si, že vás jen tak něco nerozhází? Pak vám dáme hned několik typů na filmy, které když zvládnete vidět celé, až do konce, jistě už zvládnete všechno. I přežít tak komerční svátek, jakým Valentýn bezpochyby je.

Snímek Jezero smrti sice vypráví o páru, který si vyrazí na romantickou dovolenou, ale romantikou jejich cesta rozhodně neskončí. V japonském hororu The Audition zase zjistíte, že hledat si lásku za každou cenu se někdy opravdu nevyplácí a odporné horory, to Japoncům vážně jde. Bojovat proti psychopatickému vrahovi také není žádná legrace, jak se přesvědčí i dvě mladé dívky ve filmu Noc s nabroušenou břitvou.

Na který film se na Valentýna podíváte vy?

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT