Nejlepší filmové písně – znáte je a ani jste nemuseli vidět film

Přidat na Seznam.cz

Hudba a film k sobě patří a některé filmové hity se staly stejně slavnými jako film, ve kterém zazněly nebo je v některých případech dokonce zastínily. Dobrá písnička, která chytne, udělá divy. Pojďme se podívat na ty nejslavnější hity, které určitě také znáte, i když jste film třeba ani nikdy neviděli.


Pretty Woman

Romantická pohádka pro dospělé z roku 1990, která se dostala do srdcí nejedné divačky. Pokud jste snímek neviděli, zajisté znáte alespoň píseň, která byla ve filmu použita. Balada švédského dua Roxette s názvem It must have been love se dodnes hraje v rádiích a není snad nikdo, kdo by ji neznal.

Top Gun

Akčně dramatická podívaná z roku 1986, ve které zazářil mladý Tom Cruise je dnes již filmovou klasikou. A neodmyslitelně k tomuto filmu patří také jeho ústřední píseň od skupiny Berlin – Take my  breath away. Píseň vyhrála dokonce také Oscara a odnesla si i Zlatý glóbus za nejlepší filmovou skladbu roku 1986.

Osobní strážce

Nemůžeme vynechat píseň skvělé Whitney Houston – I will always love you z filmu Osobní strážce z roku 1992. Skladba je dodnes jednou z nejhranějších zamilovaných písniček vůbec a to i díky nezapomenutelnému hlasu dnes již zesnulé herečky a zpěvačky Whitney Houston.  Soundtrack k Osobnímu strážci se stal nejprodávanějším filmovým soundtrackem všech dob.

 Flash dance

Snímek Flash dance z roku 1983 je hudebním filmem a tak není divu, že v něm zazní hned několik hodně známých skladeb. Tou nejvýraznější, nejznámější a nejhranější vůbec je bezpochyby píseň What a feeling od americké zpěvačky Irene Cara. Filmová skladba získala i významné ocenění v podobě Oscara za nejlepší filmovou píseň.

Hříšný tanec

U hudebního filmu zůstaneme a nesmíme opomenout skladbu The time of my life od Jennifer Warnes a Billa Medleyho. I když Hříšný tanec z roku 1987 byl plný chytlavých melodií, které si vybaví každý vždy, když začnou hrát, závěrečná píseň k závěrečnému tanci s legendární zvedačkou je stále tou nejhranější.

Titanic

A na závěr to nejlepší. I když se píseň My heart will go on z filmu Titanic z roku 1997 původně nelíbila ani režisérovi ani kanadské zpěvačce Celine Dion, která ji nakonec nazpívala, stal se z ní naprostý celosvětový hit. Filmovou hudbu složil James Horner, který získal i sošku Oscara za nejlepší filmovou hudbu.

Autor: Martin L.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.