Naučné filmy a seriály pro děti. Co pustit ratolestem doma v karanténě?

Jelikož jsou teď děti pořád doma, tráví spoustu času u televize, nebo internetu. To samozřejmě není úplně ideální, ale i ony se potřebují nějak zabavit, aby jim karanténa lépe ubíhala a stala se pro ně snesitelnější. Menší děti, které ještě nemusejí plnit úkoly do školy, ale můžete pustit i naučné filmy nebo seriály, které se postarají o to, aby čas u televize byl pro děti smysluplný, a ony si něco odnesly.

Byl jednou jeden život

Tento klasický vzdělávací televizní francouzský seriál z roku 1987 si možná pamatujete ještě i vy. Seriál dětským divákům velmi srozumitelnou a zajímavou formou ukazuje, jak funguje lidské tělo. V jednotlivých krátkých dílech se pak dětský divák dozvídá podrobnosti o každém kousku lidského těla, jednotlivé procesy v lidském organismu se převtělí do malých postaviček, aby to dítě mohlo snáze pochopit.

Jde o jeden z vůbec nejúspěšnějších naučných seriálů pro děti v historii. Vytvořeny pak byly ještě další obdobné seriály ze stejné dílny, které se zaměřovaly například na historii lidstva, fungování vesmíru nebo techniku a vynálezy.

Dějiny českého udatného národa

Děti by měly mít přehled o dějinách. Zábavně poučnou formou jim dějiny přiblíží animovaný seriál Dějiny českého udatného národa. Postupně se děti vydají na exkurzi do dějin, od dob lovců mamutů, přes stěhování národů, zjistí, jak to bylo s čarodějnickými procesy na našem území, prozkoumají největší války, jako byla třicetiletá nebo první a druhá světová válka a skončí u Sametové revoluce.

Zvídavá rodinka

Každé dítě je velmi zvídavé, a na své rodiče má nespočet nejrůznějších otázek. Pokud už nevíte, jak na otázky odpovídat, pusťte jim Zvídavou rodinku. Seriál má několik sérií a každý díl se snaží dětem zodpovědět formou jim vlastní, jak všechno kolem nás vlastně funguje.

Čas v karanténě se dá využít smysluplně.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT