Natáčení filmu Air Force One dostalo povolení přímo od Bílého domu

Po úspěšném útoku na kazašského diktátora Radeka to vypadalo, že bude zase na celém světě klid a mír, bez teroristických útoků. Stejného názoru však nebyl jeden z veteránů z Afghánistánu, který se rozhodl pomstít Radekovo zatčení. Při útoku zatkne se svým týmem letadlo amerického prezidenta Air Force One a požaduje nápravu celé situace.

Už to vypadá, že prezident i s celou svou rodinou dokázal z letadla uprchnout v nouzovém modulu, avšak po chvíli záchranné složky zjišťují, že prezident zůstal na palubě letadla. Jak si poradí sám ve válce proti teroristům?

Harrison Ford nepotřeboval kaskadérský záskok

Během scén, kdy se Harrison Ford a Gary Oldman perou na život a na smrt, se oba herci rozhodli nevyužít kaskadéry. Tuto scénu bravurně zahráli oba dva, jako by se opravdu bili o svůj život. Harrison Ford se dokázal postavit i k dalšímu zdánlivě beznadějnému úkonu.

Režisér filmu nedostal povolení k natáčení letectva

Režisér snímku Air Force One věděl, že bez amerického letectva a důležitého letadla Air Force One nemá šanci natočit důvěryhodný film. Jeho záměr však zkazilo americké letectvo, které zamítlo jeho žádost o natáčení reálného letectva One. Vše změnil až telefonní hovor Harrisona Forda, který toto povolení dostal přímo od Bílého domu.

Americké letectvo má podchycené i nejmenší detaily

Během natáčení se na obloze vedle amerického speciálu nečekaně objevily dvě stíhačky typu F/A-18. Jejich úkol byl zjistit, proč se na leteckém prezidentském speciálu objevují díry po střelných kulkách, a chránit tak prezidentovu bezpečnost. Šlo však o samolepky a simulaci střelby za účelem natáčení.

Gary Oldman ukazuje své datum narození

Ivan (hraje Gary Oldman) dává na začátku filmu otisk prstu pro přístup a kontrolu. V tu chvíli se na displeji ukazují informace o Ivanovi, mimo jiné také datum narození. Toto datum narození, 21. března 1958, je ve skutečnosti datum narození samotného herce.

Filmovému snímku Air Force One nechybí mnoho napínavých i akčních scén, které jsou hodné přesně tak velkého příběhu.

Zdroje. csfd.cz, imdb.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu