Nahlédněte do života mafiánů v novém seriálu McMafie. Těšit se můžete i na Karla Rodena v roli šéfa pražského podsvětí.

Seriál McMafie nás zavede do drsného a nebezpečného světa těch nejmocnějších padouchů planety. Seriál je adaptací knihy novináře Mishy Glennyho McMafie – Zločin bez hranic. A vznikla z toho dost zajímavá klasická gangsterka.

O co v seriálu půjde

Stát se šéfem mezinárodního gangu je stejné jako řídit normální firmu. Jen s jedním zásadním rozdílem, že nikdy nevíte, kdo vám jde po krku, a kdo vás zrovna chce zabít. Alex Godman ví o světě v podsvětí hodně, ale jen z druhé ruky. Žije s rodinou v Anglii, ovšem jeho otec i strýc žili v Rusku a tam byli do pár nehezkých kšeftů zapletení. Alexův táta se před mafiány snaží utéct, ale jeho strýc Boris pere dál pro mafiány špinavé peníze. Boris se pak stane cílem neznámých drsných chlapíků, kteří mu jsou po krku a i Alex zjišťuje, že rodinné minulosti tak úplně neuteče.

Alex to totiž s penězi také dobře umí, živí se jako slušný bankéř. Najednou se ale na něj začnou obracet noví klienti, kterým se zkrátka ne nikdy neříká. Ze spolupráce s podsvětím nemá radost, za to má ale velký talent. Alex v sobě objeví rodinné geny a tak se začne objevovat v kruhu ruské mafie, mexických drogových kartelů, pražského podsvětí a zaplete se i s mocným izraelským gangsterem. Jen co se v tomto světě trošku rozkouká, stane se z něj poměrně velká ryba, která v tom překvapivě dobře umí plavat.

Seriál se natáčel i v Praze

Seriál McMafie se natáčel ve Velké Británii, na Blízkém východě, v Indii, ve Střední Americe, ale také i u nás v Praze. I díky tomu se můžete těšit na českou posilu hereckého týmu. V roli Karla Beneše, šéfa pražského podsvětí se totiž objeví oblíbený český herec Karel Roden. V jedné z menších rolí se pak objeví také Marek Vašut, který v seriálu zjistí, že kšeftovat s mafiány se ne vždy tak úplně vyplácí. Seriál režíroval James Watkins, který je podepsán pod hororem Žena v černém nebo také natočil akční podívanou Den dobytí Bastilly. Scénáristou seriálu je Hossein Amini, který se může chlubit oscarovou nominací za romantické drama Křídla vášně.

Fiktivní postavy podle skutečných mafiánů

Autor knižní předlohy vycházel z příběhů opravdových skutečných mafiánů, i když jsou všechny postavy v seriálu i knize fiktivní. Seriál McMafie se snaží diváky nalákat na strhující příběh plný nečekaných zvratů, poctivé napětí i na hrdiny příběhu, kteří jsou stejně obdivuhodní jako nebezpeční. Alexovo přátelení se s gangstery nebude jen tak, a o tom se přesvědčí i jeho přítelkyně Rebecca. Strach o své milované je v tomto světě tak nějak na denním pořádku. V hlavní roli Alexe se představí talentovaný a pohledný herec James Norton.

Seriál bude vysílat ČT 2 od 4.9.

Autor: Michaela Richterová

#kvíz 1 / 1 | Kdo z dalších českých herců kromě Karla Rodena se v seriálu objeví?

Kdo z dalších českých herců kromě Karla Rodena se v seriálu objeví?

zavřít reklamu