Na televizních obrazovkách odstartuje rakousko-německá série Průsmyk. Těšte se na děsivou a mysteriózní podívanou.

Nový seriál Průsmyk vás zavede do zasněžených Alp, kde někdo obětuje lidské oběti pohanským bohům. V téhle děsivé detektivce dostanou svůj prostor i čerti, kteří doprovázejí svatého Mikuláše v Bavorsku a Rakousku takzvaní krampusové.

Netradiční dvojice vyšetřovatelů se do příběhu hodí

V alpském průsmyku je nalezena zmrzlá mrtvola, která je naaranžovaná v duchu pohanského rituálu. A protože se tento průsmyk nachází přímo na hranicích Rakouska a Německa, případ začne vyšetřovat policie obou těchto zemí. Na místo činu přijíždí německá kriminalistka Ellie Stockerová (Julia Jentsch) a ta se zde potká se svým rakouským kolegou Gedeonem Winterem (Nicholas Ofczarek).

Společně se pak vydávají po stopě pachatele hrůzného činu. Zatímco Gedeon je cynik a dávno rezignoval na to, že jako policajt je tu od toho, aby byl svět lepší, a bezpečnější místo k žití je jeho německá kolegyně úplně jiná. Je přesná, inteligentní a věcná.

Role si vymění

Když se Ellie případu ujímá, pevně věří, že ho nakonec vyřeší. Ovšem jak čas plyne a policisté přicházejí na další hrůzy okolo případu a rozkrývají další okolnosti, přestává pomalu věřit, že na světě ještě dobro existuje. Takže to nakonec vypadá tak, že si s Gedeonem role vyměnili. Ellie je s postupujícím děsem stále pesimističtější a v Gedeonovi se probouzí víra, že tenhle případ nakonec skutečně úspěšně vyřeší.

Hory, sníh a čerti to je opravdu pochmurná kombinace

Pokud se podíváte na trailer k seriálu, hned vám bude jasné, že pochmurná a děsivá nálada je tady na každém kroku. Důležitou roli zde hrají nejen zasněžené Alpy, dokonalé prastaré tradice a legendy, ale také krampusové. Mezi místními pořád legendy přetrvávají až moc živě. Děsiví čerti, kteří 5. prosince doprovázejí svatého Mikuláše v Rakousku a Bavorsku si možná vybavujete. Oproti nim jsou naši čerti jako andílci. A právě krampusové mají v této detektivce svůj prostor a jsou důležitou součástí příběhu.

Jak to všechno dopadne a jestli se výstřední dvojici podaří bláznivého vraha najít, si nenechejte ujít na ČT 2 od 6. 9.

Autor: Vlastimil Vachta

#kvíz 1 / 1 | Kdy začne ČT2 vysílat seriál Průsmyk?

Kdy začne ČT2 vysílat seriál Průsmyk?

ZAVŘÍT