Na televizních obrazovkách odstartuje rakousko-německá série Průsmyk. Těšte se na děsivou a mysteriózní podívanou.

Nový seriál Průsmyk vás zavede do zasněžených Alp, kde někdo obětuje lidské oběti pohanským bohům. V téhle děsivé detektivce dostanou svůj prostor i čerti, kteří doprovázejí svatého Mikuláše v Bavorsku a Rakousku takzvaní krampusové.


Netradiční dvojice vyšetřovatelů se do příběhu hodí

V alpském průsmyku je nalezena zmrzlá mrtvola, která je naaranžovaná v duchu pohanského rituálu. A protože se tento průsmyk nachází přímo na hranicích Rakouska a Německa, případ začne vyšetřovat policie obou těchto zemí. Na místo činu přijíždí německá kriminalistka Ellie Stockerová (Julia Jentsch) a ta se zde potká se svým rakouským kolegou Gedeonem Winterem (Nicholas Ofczarek).

Společně se pak vydávají po stopě pachatele hrůzného činu. Zatímco Gedeon je cynik a dávno rezignoval na to, že jako policajt je tu od toho, aby byl svět lepší, a bezpečnější místo k žití je jeho německá kolegyně úplně jiná. Je přesná, inteligentní a věcná.

Role si vymění

Když se Ellie případu ujímá, pevně věří, že ho nakonec vyřeší. Ovšem jak čas plyne a policisté přicházejí na další hrůzy okolo případu a rozkrývají další okolnosti, přestává pomalu věřit, že na světě ještě dobro existuje. Takže to nakonec vypadá tak, že si s Gedeonem role vyměnili. Ellie je s postupujícím děsem stále pesimističtější a v Gedeonovi se probouzí víra, že tenhle případ nakonec skutečně úspěšně vyřeší.

Hory, sníh a čerti to je opravdu pochmurná kombinace

Pokud se podíváte na trailer k seriálu, hned vám bude jasné, že pochmurná a děsivá nálada je tady na každém kroku. Důležitou roli zde hrají nejen zasněžené Alpy, dokonalé prastaré tradice a legendy, ale také krampusové. Mezi místními pořád legendy přetrvávají až moc živě. Děsiví čerti, kteří 5. prosince doprovázejí svatého Mikuláše v Rakousku a Bavorsku si možná vybavujete. Oproti nim jsou naši čerti jako andílci. A právě krampusové mají v této detektivce svůj prostor a jsou důležitou součástí příběhu.

Jak to všechno dopadne a jestli se výstřední dvojici podaří bláznivého vraha najít, si nenechejte ujít na ČT 2 od 6. 9.

Autor: Vlastimil V.

#kvíz 1 / 1 | Kdy začne ČT2 vysílat seriál Průsmyk?

Kdy začne ČT2 vysílat seriál Průsmyk?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

ProÚspěch.cz - aktuálně čte 25 lidí
GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 43 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 43 lidí
StoryMag.cz - aktuálně čte 42 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 13 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 18 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 25 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 42 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 18 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 25 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 25 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 13 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 42 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 13 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 25 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 25 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 13 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 43 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 18 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 42 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 43 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 42 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 25 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 25 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 13 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 25 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 10 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 25 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 43 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 18 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.