Modrý zázrak: Skutečný příběh o tom, jak výhra v rybářské soutěži zachránila jeden mexický sirotčinec

V České republice máme to štěstí, že o katastrofách, které každoročně způsobují nejrůznější hurikány, slýcháme pouze ze zpráv. Jistě i vám se ale vybaví, že hurikány jsou často označovány rozmanitými ženskými či mužskými jmény. Z těch nejničivějších si z posledních let tak možná vybavíte jména jako Katrina, Irma či Andrew. Jedním z ničivých byl i Odile, který v září roku 2014 zasáhl západní pobřeží USA a Mexika. Právě škody, které tento hurikán napáchal, a zároveň dojemný příběh, který se ve skutečnosti stal, se staly inspirací pro nový film, který od 27. května nabídne Netflix. Jeho jméno zní Modrý zázrak.

Šance v podobě soutěže rybářů

Hurikán velmi poničil i jeden mexický sirotčinec. Jeho jméno je Casa Hogar a jde o sirotčinec pro chlapce, který se nachází v městě Cabo San Lucas na samém jihu poloostrova Baja California. Tato oblast je známá tím, že se zde každý rok konají nejrůznější rybářské soutěže, ve kterých případný vítěz vyhraje nemalou finanční částku. Zaměstnanci i obyvatelé poničeného sirotčince se tak rozhodli, že se přihlásí do prestižního rybářského turnaje Bisbee’s Black & Blue a v případě vítězství finanční odměnu použijí na záchranu sirotčince.

Zázraky se dějí

Turnaje se zúčastnilo celkem sto dvacet pět týmů a vítězem v kategorii marlínů se stal právě tým, který reprezentoval sirotčinec Casa Hogar.  Omar Castaneda totiž vylovil modrého marlína, který vážil 385 liber. Díky tomu sirotčinec obdržel výhru v hodnotě přes dvě stě padesát tisíc amerických dolarů, kterou použil na svou rekonstrukci. Právě tento „zázrak“ se stal inspirací pro vznik nového filmu. Hlavní roli ztvárnil herec Dennis Quaid, který se představí v roli kapitána Wadea. Ten má nezkušeným sirotkům pomoci k výhře v rybářském turnaji. Pokud tedy máte rádi snímky s dobrým koncem, které jsou navíc inspirovány skutečnými událostmi, Modrý zázrak je jedním z nich.

Zdroj: mexiconewsdaily.com, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu