Mistři zastavárny: Jak přišel Chumlee ke své přezdívce a jak je to s autentičností pořadu?

Mistři zastavárny, úspěšný americký seriál, který svým způsobem změnil povědomí českých diváků o zastavárnách. Starožitnictví Gold & Silver Pawn Shop v Las Vegas totiž rozhodně není obyčejná zastavárna, i když se tu lidé snaží prodat či dát do zástavy nejrůznější předměty. Kromě toho, že řada předmětů je svým způsobem zajímavá a často s působivou historií, si diváci po celém světě zamilovali i Richarda, Ricka, Coreyho a Chumleeho.

Richard Harrison byl vždycky „stařík“

Richard Harrison rodinnou firmu založil v roce 1988 společně se svým synem Rickem. Možná se domníváte, že jeho typická přezdívka „stařík“ (The Old Man) vznikla až v souvislosti s natáčením, kdy byl ze všech zúčastněných osob nejstarší, bylo mu šedesát osm let. To ale není pravda, přezdívku v té době měl už přibližně třicet let, jak k ní přišel, ale nikdy neřekl. Richard Harrison bohužel v červnu 2018 zemřel po dlouhém boji s Parkinsonovou chorobou.

Chumlee v seriálu vůbec neměl být

Zatímco Richard, Rick a Corey jsou všichni členy rodiny Harrisonových, poslední člen týmu, Chumlee, do rodiny nepatří. Jde o Coreyho nejlepšího kamaráda Austina Russella, kterému ale nikdo neřekne jinak než Chumlee. Přezdívku mu dal jeho vlastní otec podle animované postavičky mrože Tennesseeho Tuxeda, kterou mu připomíná. Chumlee původně v seriálu neměl vystupovat, aby byl zachován rodinný vztah otec-syn. Na začátku natáčení pořadu se ho ale producenti nakonec rozhodli do několika scén umístit a diváci si ho pro jeho nešikovnost a komičnost zamilovali. Mimochodem i Corey má svou přezdívku, Big Hoss.

Popularita pořadu znamenala, že Harrisonovi museli rychle expandovat

Poté, co se seriál Mistři zastavárny začal vysílat, popularita seriálu zvýšila návštěvnost obchodu natolik, že Harrisonovi museli najmout třicet nových zaměstnanců a rozšířit svou výstavní místnost na 15 000 metrů čtverečních, aby uspokojili poptávku. Vzhledem k obrovské návštěvnosti musela firma též koupit další parkoviště.

Během natáčení je obchod zavřený

Bohužel, pokud chtějí fanoušci seriálu navštívit zastavárnu osobně, pak to není jen tak, že se jednoho dne objeví a v obchodě na ně bude čekat Rick, Corey a Chumlee. Během natáčení je obchod dočasně uzavřen a dovnitř může vstoupit vždy jen několik zákazníků, kteří byli často předem pozváni, neboť už v zastavárně se svým předmětem byli. Zaměstnanci shledali jejich předmět natolik zajímavý, že jim doporučili, ať se vrátí, když se bude natáčet. Stejně tak už je předem domluvená i cena za výkup. Vše ale musí vypadat před kamerou tak, jako když jde o první setkání.

„Přátele odborníky“ přivedli producenti

Zdá se, že Mistři zastavárny mají kolem sebe spoustu šikovných přátel a kamarádů, kteří jsou odborníky v určitých oblastech, a když si Rick, Corey nebo Chumlee nejsou jisti, tak je zavolají na pomoc. Ve skutečnosti tyto odborníky Harrisonovi před natáčením neznali, do pořadu je pro větší atraktivitu přivedli až producenti.

Zdroj: eightieskids.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu